Nokia E7 İncelemesi: Özellikleri, Fiyatları, Çıkış Tarihi, Türkiye (1 Viewer)

d4rkpi0n

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Nokia'nın merakla beklenen E7 modelinin satışlarına Avrupa ülkelerinde başlandı. İngiltere'nin satış mağazalarında 494 Euro (1.100 Türk Lirası) fiyatıyla satışlara başladı. Nokia E7 hem ofis hem de kişisel ağa bağlı kalmak için gereken herşeyi barındırıyor. Bu iş odaklı akıllı telefonu 4 inç büyüklüğünde AMOLED ekrana sahip, Wi-Fi b / g / n baklosuz ağ, Bluetooth 3.0 dosya sktarımı, alıcısı, 16 GB dahili depolama birimi, 720p video kayıt yetenekleri ile 8 megapiksel kamera, çift LED flaş, bir HDMI yuvası, 1200 mAh pil ve ^ 3 işletim sistemi ile çalışıyor. Buna ek olarak, Amazon Almanya da 629 € (856 $) fiyat ile önümüzdeki günlerde satışa sunulacak.

Nokia E7 akıllı telefonuna ait resmi bir görsel

Nokia E7 işletim sisemi olarak 3 sürümünü kullanıyor. Akıllı telefon pazarı liderleri olan işletim sistemleri kadar popüler olmamasına rağmen Nokia bunu başarmak için tüm imkanlarını seferber ediyor. Nokia E7'yi incelerken gerçektende çok heyecanlanıyorum. Çünkü Nokia'nın tüm akıllı telefonları kendi başına devrim yaratabiliyor. Bu noktada Nokia E7 modelide başlı başına diğerlerinden ayıran bir kaç özelliğe sahip. Detaylı özellik listesini incelemeye başlayalım.

Nokia E7 resimlerinden...​

Nokia E7 Detaylı Özellik Listesi:

• Genel: Quad-band GSM / GPRS / EDGE desteği
  • Bağlantılar: 10.2 Mbps hızında HSDPA ve 2 Mbps hızında HSUPA ile Penta-band 3G bağlantısı.
  • Tasarım: Aleminyum gövde ile inşa edilmiş, yatay ve dikey olarak kullanılabiliyor.
  • Ekran: 4 inç büyüklüğünde 16M-renk ClearBlack 640 x 360 piksel çözünürlük ile kapasitif dokunmatik AMOLED ekranı çizilmeye karşı dayanıklı Gorilla cam ekran korumalı.
  • Kamera: LED flaşlı 8 megapiksel sabit odaklı kamera.
  • Video Kaydı: 720p video kaydı @ 25fps'de.
  • İşletim Sistemi: Symbian ^ 3 OS.
  • İşlemci ve RAM: 680 MHz hızında ARM 11 platform işlemci ve 256 MB RAM bellek.
  • Kablosuz Ağ: Wi-Fi 802.11 b / g / n.
  • Ek Girişler: microHDMI yuvası ve 720p TV çıkışı özelliği.
  • Yol Haritası: A-GPS desteği ile GPS alıcısı ve ücretsiz ömür boyu sesli navigasyon, Dijital pusula.
  • Dahili Depolama: 16 GB kullanıcı arabirimi.
  • Aktif gürültü iptali özellikli bir mikrofon.
  • DivX ve XviD video oynatma desteği.
  • Dahili accelerometer ve yakınlık sensörü.
  • Standart 3.5 mm kulaklık girişi.
  • RDS ile Stereo FM Radyo, FM vericisi.
  • microUSB portu.
  • Web tarayıcısı için Flash Player ve Java desteği.
  • Stereo Bluetooth 3.0.
  • Kaliteli ses.
  • Akıllı ve sesli arama.
  • Önceden yüklenmiş Office belge düzenleyici.

Kulağa çok hoş gelen bir çok özelliğe sahip bulunuyor. Bilgisayar üzerinden İnternette hızlı gezinebilmeniz için 10.2 Mbps hızında ve 2 Mbps hızında ile Penta-band bağlantı seçenekleri blunuyor. Aleminyum gövde ile inşa edilmiş, yatay ve dikey olarak kullanılabiliyor. Dört sıralı tam boy QWERTY klavyesi sayesinde hızlı metin ve mesaj yapmanızı sağlıyor. Çizilmeye karşı dayanıklı Gorilla cam korumalı 4 inç büyüklüğünde 16M-renk ClearBlack 640 x 360 piksel çözünürlük ile kapasitif dokunmatik AMOLED ekranında medya dosyalarınızın keyfini çıkaracaksınız, bu büyük ekranda DivX ve XviD videolarınızı keyifle seyredeceksiniz. Nokia E7'nin kamerası incelememizde sınıfta kalıyor. LED flaşlı 8 megapiksel sabit odaklı kamerasının otomatik fokus olmasını beklerdik. Yinede 8 Megapiksel iyi bir çözünürlük. İşletim sistemi olarak ^ 3 OS kullanıyor. ^ 3 OS hakkında aşağıda daha fazla bilgi vereceğiz. 680 MHz hızında ARM 11 platformlu işlemci ve 256 MB RAM bellek ile 3 üzerinde yeteri hızda çalışma sağlar. Genel olarak bakıldığında bu özellikler görünür. İncelemenin devamında diğer göz alıcı özellikleri ele alacağız. Her incelememizde olduğu gibi, bu incelemede de eksiklerden ve eleştirilerden bahsedeceğiz.

Nokia E7 Eksikler ve Eleştiriler:

• Symbian ^ 3, Android ve IOS işletim sistemlerinin kullanılabilirlik standartlarının arkasında hala.
  • Ovi uygulamaları, Android pazarına göre daha düşük uygulama içerir.
  • 8 megapiksel kamerası Sabit odaklı geliyor. Gözden kaçmayan bir yanlış.
  • Kamera arayüzü kesinlikle eskidir.
  • Pil kullanıcı tarafından değiştirilebilen değil.
  • Herhangi bir microSD kart yuvası bulunmuyor.

Belki de sizi en çok ilgilendiren detay bu liste olacak. Çünkü incelemelerde eleştiri bölümlerinde telefonun yoksun olduğu özellik listesi yer alır. Nokia E7 için bir eksik ve eleştiri listesi hazırladık. Aslında Nokia'nın değişmeyen eleştirileri de denilebilir. Çünkü tüm Nokia modellerinde ısrarla işletim sistemi kullanılır. E7 için de değişen bir şey olmadı. Peki neden eleştirilerden kurtulmuyor? Aslında pretik kullanım açısından bakıldığında 3 işletim sistemi diğer akıllı telefon işletim sistemlerine göre daha kullanışlıdır. Fakat Uygulama bağımlılarını 'ın Ovi Store mağazaları tatmin etmiyor. Bir Adnroid Market'te yarım milyon uygulama olduğunu varsayarsak Nokia bu konuda eleştirilerin karşılığını kullanıcılarına vermelidir. E7'de gözden kaçmayan diğer bir eksik ise; 8 megapiksel kamerası sadece sabit odaklı çekim yapabilir. Kesinlikle Otomatik odaklı bir kamera beklerdik. N8'de olduğu gibi E7'de de Pil kullanıcı tarafından değiştirilebilen değil ve Herhangi bir microSD kart yuvası bulunmuyor. Umarım 16 GB medya dosyalarınıza yetecektir.

İncelemizin sonuna geldik. Türkiye piyasalarında önümüzdeki aylarda görülmeye başlanacak. Video'ya bir göz atın...