Nokia N8 İnceleme (Özellikleri, Fiyatları, En Ucuz, Türkiye) (1 Viewer)

Byaras™

Kurucu Admin
Yönetici
Admin
WebMaster
Nokia tarafından bu hafta içinde yeni modeli olan N8 hakkında detaylar belli oldu ve Avrupada satışa çıktı. Nokia N8, firmanın en büyük projelerinden biriydi ve nihayetinde binlerce mühendisin üzerinde çalıştığı N8 modelinin yaratımı bitti. Ortaya çok harika bir ürün çıkardığını söyleyebiliriz. Şüphesiz Nokia tarafından üretilen bütün ürünler taktire değer bir şekilde kullanıcılaryla buluştu. İşte bu yeni modeli ile Nokia şirketi devrim yaratma peşinde. Bir yandan Samsung şirketi Galaxy S modeliyle, bir yandan da Apple, iPhone modeliyle piyasada fırtınalar estirirken, hepsine taş çıkarmayı amaçlayan nokia N8 geldi.

Ekli dosyayı görüntüle 1391

Mühendisler ^ 3 işletim sistemini oluştururken, İşlemciyide extra günlendirme ve iyileştirmeler yaptı. 680 MHz hızındaki ARM 11 işlemcisi, 3 ile uyumlu çalışması için güncelrce güncelleme yaptı. Nihayetinde Extra hızlı bir işletim sistemiyle beraber İşlemci tasarlandı.

Nokia N8 Temel özellikleri

• Şebekeler: Quad-band GSM / GPRS / EDGE desteği.
  • 3G Teknolojisi: 10.2 Mbps HSDPA ve 2 Mbps HSUPA desteği ile Penta-band 3G bağlantısı.
  • Gövde: Şık anodize alüminyum gövde.
  • Ekran: 3.5 " büyüklüğünde 16M-renk 640 x 360 piksel çözünürlük ve kapasitif dokunmatik AMOLED ekrana sahip.
  • Kamera: Xenon flaş ile 12 megapiksel otomatik odaklı kamera ve 720p @ 25fps video kaydı.
  • Kamera özellikleri: Büyük 1/1.83 kamera sensörü, mekanik perde, filtre, geo-tagging, yüz tanıma ND.
  • İşletim Sistemi: Symbian ^ 3 OS
  • İşlemci: 680 MHz ARM 11 işlemci ve 256 MB RAM.
  • Kablosuz ağ: Wi-Fi 802.11 b / g / n
  • Giriş :720p TV-çıkışı işlevselliği için microHDMI portu.
  • Yol Bilgisayarı: A-GPS desteği ile GPS alıcısı ve ücretsiz ömür boyu sesli navigasyon yazılımı.
  • Dijital pusula
  • 16GB depolama, microSD kart yuvası ile genişletilebilir.
  • Aktif gürültü iptali özellliğine sahip bir mikrofon.
  • DivX ve XviD video oynatabilme desteği.
  • Dahili accelerometer ve yakınlık sensörü.
  • Standart 3.5 mm Kulaklık girişi.
  • RDS ile Stereo FM Radyo, FM vericisi.
  • USB microUSB portu.
  • Web tarayıcı için Flash ve Java desteği.
  • Stereo Bluetooth 3.0
  • Kaliteli ve güzel ses üretimi.
  • Akıllı ve sesli arama
  • Çizilmeye karşı dayanıklı Gorilla cam ekran
Eksikleri/Dezavantajları

• Symbian ^ 3 İşletim sistemi, Android ve IOS sistemlerine göre geride kalmış.
  • Kamera arayüzü kesinlikle eskidir.
  • Nispeten sınırlı 3.parti yazılım durumu var.
  • Hiçbir ofis belge düzenleme (ücretli bir upgrade olmadan) yapılamıyor.
  • Video oynatıcısında bazı sorunlar var.
  • Pil ömrü etkileyici değil.
  • Pil kullanıcı tarafından değiştirilebilen değil.
N8 geldi ve beklenenleri verdi. Unutmamalıyızki Nokia kamera ve görüntü kalitesinde çok ilerlemiş teknolojiler kullanır. Nokia'nın şimdiye kadar hiç Xenon Flashlı kamerasını görmemiştim. İşte Nokia N8'de AMOLED Ekran ile Xenon Flash destekli 12 Megapiksel kamera kullanmıştır. Böyle bir kamera ile çok üstün görüntüler yakalayacağınızı garanti ederim.

Ekli dosyayı görüntüle 1392

Nokia N8, tasarımına bakacak olursak, aklıma gelen ilk şey tabiki Sony Ericsson'un yeni gözdesi U10i Statio'ya benzemektedir. Oval köşeleri ile tasarımını tamamlayan Nokia N8 telefonunun gövde yapısı çok sağlam bir şekilde tasarlanmıştır.
Symbian OS

Symbian işletim sistemini kullanan birkaç farklı arabirim bulunmaktadır. Bunlar arasında UIQ ve Nokia'nın Seri 60 ve Seri 80 arabirimleri bulunur.

Symbian

Symbian, ortak bir işletim sistemi kurmak üzere yola çıkmış olan bir şirkettir.

Symbian şirketinin bugünkü hissedarları Ericsson (%15.6), Nokia (%47.9), Panasonic (%10.5), Samsung (%4.5), Siemens (%8.4) ve Sony Ericsson (%13.1)dur.

4G

"4. Nesil Hizmetleri" 4N veya 4G, dördüncü nesil kablosuz telefon teknolojisidir. Diğer GSM standartları gibi hücresel bir ağ sistemi kullanması ve üçüncü nesilde ortaya çıkan kapsama alanı sorunu başta olmak üzere bazı sorunları çözmesi beklenmektedir. Bağlantı hızı cep telefonlarında 100mps , wi-fi networklerde 1Gbps'dir. aynı zamanda wimax band genişliği ile aynı boydadır. '4G', İletişimler sisteminde, 'dördüncü nesil' terimine ait bir ilintilendirmedir. Bir 4G sistemi, daha önceki nesillerden daha yüksek veri hızları temeline dayanan "herhangi bir zamanda, herhangi bir yerde", ses, veriler ve akan çoklu kitle iletişimin kullanıcılara hizmet verebileceği, uçtan uca IP çözümü sağlayacaktır.

Ekli dosyayı görüntüle 1393