NOTE 5 Samsung yazisinda kaldı (1 Viewer)

Status
Not open for further replies.

sarpsercan

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaslar xposed version 89 yuklendi ve kendi kendine reset atti reset attiktan sonra telefon samsung yazisinda kaldi biliyorsunuzki note 5 lerde batarya cikmiyor rom atacam ama telefon samsung yazisinda kaldi download moda vs de alamiyorum ne yapmam lazim telefonun kapanmasi için telefonun sarji 100 de 100 du telefonun sarjini bitmesinimi beklemeliyim tuslarla çok oynamiyorum çunku note 2 'im mmc çipini yakmiştim boyle :(

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
Cihazın emmc cipini yakamazsın orta tuşa art arda 10 kez bas sora ses kısma orta tuş basılı tut ve açma kapama tuşuna bas bekle girecektir

sarpsercan

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Cihazın emmc cipini yakamazsın orta tuşa art arda 10 kez bas sora ses kısma orta tuş basılı tut ve açma kapama tuşuna bas bekle girecektir

Teşekkür ederim download moda girdi ama Stock Romu bir türlü bulamıyorum malasef birde cihazım yurtdışı Turkey Romumu Yükiyeceğim Yurtdışımı?

5G Bilişim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Teşekkür ederim download moda girdi ama Stock Romu bir türlü bulamıyorum malasef birde cihazım yurtdışı Turkey Romumu Yükiyeceğim Yurtdışımı?

Yeni nesil cihazlarda multi-CSC olduğu için model kodu uyduğu sürece hangi ülke ROM u kullandigin önemli değil buyur ları

5G Bilişim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Cihazın yazılım sürümünü biliyorsan ona göre yükle mesela U2 ise U2, U3 ise U3 yükle derim eğer ROOT vs. İşlere gireceksen yüksek versiyonlarda sorun yaşayabilirsin.

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
Sıkıntı çıkmaz pasaport kayıtlı ise değilse tekrardan pach certifika gerekli olduğundan bir teknik servise götürmeniz gerekecek

sarpsercan

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Şebekemi gider yani İMEİ uçmasından bahsediyorsanız sorun değil, zaten bu hafta içinde kayıdı kapanıyordu yoksa cihaz hiç mi açılmaz?
Cihaz açılsın yeter İMEİ sorun değil cihaz açılırmı 7.0'da?

sarpsercan

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Şebekemi gider yani İMEİ uçmasından bahsediyorsanız sorun değil, zaten bu hafta içinde kayıdı kapanıyordu yoksa cihaz hiç mi açılmaz?
Pasaport kayıtlı değil klon İMEİ de Değil yurtdışından geldiği gibi orjinal İMEİ'si ama daha BTK tarafından tanınan süre dolmadı sıkıntı çıkarmı?

5G Bilişim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba 6.0.1 kullanıyordum 7.0 yüklersem sıkıntı çıkarmı?

Hayır sorun olmaz rahat rahat kullanabilirsin muhtemelen 6.0.1 de S3 sürümünü kullanıyordun bana sorarsan direkt olarak ROMu kullan 7.0.1 U3 Türkiye ROMu ama dediğim gibi cihaz kendi orijinal CSC özelleştirmelerini yükleyecektir.

Şebekemi gider yani İMEİ uçmasından bahse
diyorsanız sorun değil, zaten bu hafta içinde kayıdı kapanıyordu yoksa cihaz hiç mi açılmaz?

Anladığım kadarıyla daha ne IMEI Repair ne de pasaport kaydı yaptırdın cihaz geldiği gibi kullanıyorsun o yüzden hiç bir sorun yaşamazsın IMEI ile alakalı

Ayrıca bilgilerim gidermi fotoğraflar vs. ?

Cihaz içindeki her şey silinecek

Pasaport kayıtlı değil klon İMEİ de Değil yurtdışından geldiği gibi orjinal İMEİ'si ama daha BTK tarafından tanınan süre dolmadı sıkıntı çıkarmı?

Hayır çıkmaz

Download moda gireceğim ama batarya çıkmadığı için girdiğimde çıkamıyorum.

Ses kısma, home tuşu ve açma kapama tuşlarına sürekli bas en son download mode a girecek.

sarpsercan

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hayır sorun olmaz rahat rahat kullanabilirsin muhtemelen 6.0.1 de S3 sürümünü kullanıyordun bana sorarsan direkt olarak ROMu kullan 7.0.1 U3 Türkiye ROMu ama dediğim gibi cihaz kendi orijinal CSC özelleştirmelerini yükleyecektir.

Anladığım kadarıyla daha ne IMEI Repair ne de pasaport kaydı yaptırdın cihaz geldiği gibi kullanıyorsun o yüzden hiç bir sorun yaşamazsın IMEI ile alakalı

Cihaz içindeki her şey silinecek

Hayır çıkmaz

Ses kısma, home tuşu ve açma kapama tuşlarına sürekli bas en son download mode a girecek.

ALLAH hepinizden razı olsun sorunu çözdüm ne İMEİ değişti ne birşey silindi şimdi nasıl çözdüğümü yazıyımda sıkıntı çeken arkadaşlar çözüm bulsun.

Öncelikle yukarıda abimizin attığı 7.0 smn920c romunu indirdim. Link :

Ardından telefonu download moda aldım nasıl aldım diye soracak olursanız telefon kapalıysa eğer Ses Kısma + Güç Tuşu + Orta Tuşa basılı tutup bekliyorsunuz. Ardından Download moda giriyor.
Şayet telefonunuz samsung yazısında kaldıysa bildiğiniz gibi Note 5 S6 vs batarya çıkarma yok , abimizin dediği gibi orta Tuşa 10 kez hızlıca basın ardından Ses Kısma + Güç Tuşu + Orta Tuşa yaparak download moda girebilirsiniz.

Dosyayı indirdiniz RAR dan çıkardınız şimdi ise telefonu Download modundayken bilgisayara bağlayın ve Odini Açın
AP kısmına Rar dan çıkardığınız şeyi atın.
Ardından option kısmından Re Partition'un kapalı olduğunu emin olun diğerlerini ellemenize gerek yok.

Biraz bekliyor olabilirsiniz hatta ODİN yanıt vermiyorda olabilir endişelenmeyin ODİN yanıt vermeyebilir sadece bekleyin.

Ardından Starta basın ve arkanıza yaslanın cihazınız yaklaşık 10 dk içinde kullanılır hale gelecektir.

NOT : Sorular Android 6.0.1 kullanıyorum 7.0 romu kullanırsam sıkıntı çıkar mı? Cevap : Bende Çıkmadı Kullanabilirsiniz.
Soru 2 : Resimler vs gidiyormu? C: Bende hiçbirşey silinmedi uygulamalar bile duruyor.
Soru 3 : İMEİ gider mi? C: Bu kısmı tam olarak bilmiyorum çünkü orjinal imei kullanıyordum.

Tavsiye 1: Telefonuz'un şarjı bitmesin diye dikkat edin eğer biterse kapanırsa Tepki vermeme sorunu oluşabilir o yüzden anakart değişimi yaptım ben
Tavsiye 2: Gereksiz yere 3 tuş yapmayın EMMC çip'i denilen şey yanıyor ve telefon yine çöp oluyor

Hayırlı günler hepinize teşekkür ederim bizim buradaki telefoncular çok bilgisiz en ufak sorunda ya ÇÖP yada anakart değişimi diyorlar bu yüzden çok fazla telefonum çöpe gitti :(

Konu kilitlenebilir teşekkürler tekrardan.

Status
Not open for further replies.