Yardım Poco X3 Nfc (Surya) Diag Port Açma Sorunu (1 Viewer)

darkstormx1

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Herkese iyi forumlar,

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Elimdeki Poco X3 NFC telefonuma imei repair işlemi yapmaya çalışıyorum. Forumdaki repair programları ve konularda bahsedilen adımları uygulamama rağmen bu port açma kısmında bir sorun yaşıyorum. Adım adım yaptıklarım şu şekilde:

1- BL kilidi açıldı (168 saatlik süreç sonunda)
2- Minimal Adb and Fastboot kuruldu
3- sürümü kullanılarak fastboot modunda yüklendi
4- Magisk 23.0 sürümü telefona install edildi
5- Magisk app üzerinden kabuk yetkilenmesi verildiği kontrol edildi
6- RootChecker kullanılarak telefonun rootlandığı doğrulandı
7- Qualcomm HS-USB QDLoader yüklendi
8- QPST 2.7 sürümü yüklendi

cmd üzerinden

9- adb devices komutu girildi, telefona gelen istek doğrulandı
adb shell kullanıldı
su
setprop sys.usb.config diag,adb

kullanıldı bu aşamada telefon bağlantısı bir kopup geri geliyor tekrar dosya aktarımı moduna alıyorum ancak ne aygıt yöneticisinde COM&LPT altında ne de mi suite, ht mi tool, xiaomi imei repair tool gibi programlarda bağlı cihaz gözükmüyor. Oysa adb işlemi yapılırken cihaz cmd üzerinde görülüyor, ki zaten aksi taktirde telefona izin isteği gelmez. istendiği takdirde adım adım fotoğraflı da gösterebilirim ancak işin içinden çıkamadım. Driverlardan kaynaklı bir sorun zannediyorum ancak nerede hata yaptığımı bulamadım. Daha önce bununla karşılaşan ya da çözüm önerisi sunabilecek arkadaşlardan dönüş bekliyorum.

İyi günler

Osman Can

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
Herkese iyi forumlar,

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Elimdeki Poco X3 NFC telefonuma repair işlemi yapmaya çalışıyorum. Forumdaki repair programları ve konularda bahsedilen adımları uygulamama rağmen bu port açma kısmında bir sorun yaşıyorum. Adım adım yaptıklarım şu şekilde:

1- BL kilidi açıldı (168 saatlik süreç sonunda)
2- Minimal Adb and Fastboot kuruldu
3- sürümü kullanılarak fastboot modunda yüklendi
4- Magisk 23.0 sürümü telefona install edildi
5- Magisk app üzerinden kabuk yetkilenmesi verildiği kontrol edildi
6- RootChecker kullanılarak telefonun rootlandığı doğrulandı
7- Qualcomm HS-USB QDLoader yüklendi
8- QPST 2.7 sürümü yüklendi

cmd üzerinden

9- adb devices komutu girildi, telefona gelen istek doğrulandı
adb shell kullanıldı
su
setprop sys.usb.config diag,adb

kullanıldı bu aşamada telefon bağlantısı bir kopup geri geliyor tekrar dosya aktarımı moduna alıyorum ancak ne aygıt yöneticisinde COM&LPT altında ne de mi suite, ht mi tool, xiaomi repair tool gibi programlarda bağlı cihaz gözükmüyor. Oysa adb işlemi yapılırken cihaz cmd üzerinde görülüyor, ki zaten aksi taktirde telefona izin isteği gelmez. istendiği takdirde adım adım fotoğraflı da gösterebilirim ancak işin içinden çıkamadım. Driverlardan kaynaklı bir sorun zannediyorum ancak nerede hata yaptığımı bulamadım. Daha önce bununla karşılaşan ya da çözüm önerisi sunabilecek arkadaşlardan dönüş bekliyorum.

İyi günler

Osman Can
Mrb geçmiş olsun.aygit yöneticisinden kontrol ediniz..ordami ki durumu belirtiniz.eksik driver sorunu olablir.

jayasuriyah

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Böyle durumlarda çözümü paylaşsanız bizim gibi sonradan giren insanlarda yararlansa. Forumun amacı da bu diye biliyorum.

jayasuriyah

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Forumda konu mevcut araştırmadan önce yargılamadan önce bi bakın derim
Google gibi arama motorlarından direkt bu konuya geldiğimiz için bunu bilemiyoruz maalesef. En azından böyle durumlarda ilgili konu linki bırakılsa oraya yönlenme şansımız olur. Bu yapmak sizin için insanların bilgisayarına bağlanmaktan daha kolay olur diye düşünüyorum :)

Ayrıca yaptığınız her türlü iyi bir şey, benim orada bir sorunum veya ön yargım yok ama benim ki sadece bir öneri. Bu şekilde forumunuz daha sağlıklı ve kullanışlı olur diye düşünüyorum.

GSMŞ3R1F

Profesyonel Teknik Servis
Yönetici
Admin
Destek Ekibi
Onursal Yönetici
Elit Üye
Uzman Üye
Google gibi arama motorlarından direkt bu konuya geldiğimiz için bunu bilemiyoruz maalesef. En azından böyle durumlarda ilgili konu linki bırakılsa oraya yönlenme şansımız olur. Bu yapmak sizin için insanların bilgisayarına bağlanmaktan daha kolay olur diye düşünüyorum :)

Ayrıca yaptığınız her türlü iyi bir şey, benim orada bir sorunum veya ön yargım yok ama benim ki sadece bir öneri. Bu şekilde forumunuz daha sağlıklı ve kullanışlı olur diye düşünüyorum.
Düşünceniz sizin kendi bakış açınız ile harmanlanmış düşüncelerdir
forumda konu açılmış gereken bilgiler verilmiş ama siz onları göz ardı ederek konuşuyorsunuz
sorunun çözümü var
forum ana sayfadan poco x3 nfc diye aratır iseniz bulabilirsiniz :)