Çözüldü Redmi Note 10 (Sunny) İmei Repair Çözüldü :) (2 Viewers)

shadowman

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar repair işlem yaptım yazdı ama şebeke ve board id vermiyor neden yapar

bebaxt

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar repair işlem yaptım yazdı ama şebeke ve board id vermiyor neden yapar

Bu telefona imei repair yapmanın tek yolu arka kapağı açıp konuda açıklanan işlemi yapmaktır. Yazılım yolu ile imei repair olmuyor. Konuda anlatılan işlem ile çift sim çalışıyor ancak telefona sistem güncellemeleri gelince şebeke yine gidiyor. O yüzden sistem güncellemelerinin kapatılması gerekiyor. İşlem sonrası telefona format atınca da şebeke gidiyor. Çok dikkatli kullanmak gerekiyor. Tek sim kullanıyorsanız bu işlemi yapmayın.

Sinay57

Usta Üye
Genel Moderatör
Usta Üye
Redmi Note 10 Sunny ve Poco X3 Pro bootloader açık, direnç değişmeden yapıyorum, ama bu sefer yöntemi ucuza kaptırmayacağım :)
yapabildiğini diyorsun hani bunu ispat edin bakalım doğrumu diyorsunuz yoksa iş olsun diyemi konu şişiriyorsunuz ??
Direnç yoluyla değişimi yeni yeni çözülmüşken dirençsiz yapıyormuşunuz yaa :)

semkirli

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar Elimde 2 tane cihaz var 2 sinede ayni islemi yapdim ama eng ile 100k direnc takdim repair yapdikdan sonram yazilim attim telefonu baslatmadan direnc deisdim telefon aciliyor nv data corrupter dusuyor eng modem atiyorum telefon aciliyor imei oldugu gibi yerinde ama telefon cok donuyor nasil duzelte bilirim ?

ninario

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikle Hayırlı İşler Bol Kazançlar
Değerli Gsm Kolik Üyeleri ;

Bugün Sizlerle Redmi Note 10 (Sunny) Modelinin İmei Repair Yöntemini Paylaşacağız
Takıldıgınız Yerleri Aşşağıya Yazabilirsiniz

Ekli dosyayı görüntüle 6579
Fotoğrafda Görünen Direnci Söküp Yerine 100k Olan Direnci Takıyoruz

Bootloader kilidinin açık olması gerek

Daha Sonra Cihazı Açıp Vereceğim Modem Dosyasını

Şeklinde Yüklüyoruz

Daha Sonra Twrp Yüklüyoruz

Daha Sonra Efs Siliyoruz

Yukarıda ki kodlar ile

Daha sonra cihazı Rootlayıp

Yeniden Başlatıyoruz

Cihaz Açılınca Daha Önce Çektiğiniz Qcn Yedeğini Çift Sim Editleyip Cihaza Herhangi bir Qcn Yazdırma Programı ile Yüklüyoruz

Ve İşlem Başarılı
/Alıntı belirtiniz /
hocam yeni yöntem çıkmış sıfırlama yapınca filan modem flashlamak gerekmiyormuş diğer forumlarda yöneticiler yazmışta nedir bu yeni yöntem bilgi verir misiniz?

ninario

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1.PNG2.PNG3.PNG

direnci söküp 220k ile değiştirip qcn yi editleyip yazdırırarak kalıcı imei atıyolarmış başka forumda paylaşmışlar modem filan gerekli değilmiş güncellemede gitmiyormuş ne kadar doğru bilmiyorum , doğrumu acaba bilgisi olan yardım edebilir mi? @GSMŞ3R1F @prens45 @memoozbay