Yardım Redmi Note 8 Pro Servis Yok Sorunu (1 Viewer)

ilmare

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm elime bir cihaz geldi recovery de kalıyordu installed tarzı bir hata veriyordu bootlooder kapalı olduğu için rom atamadım bende edl mode ile chimeradan bootloader unlock yaptım cihaz açıldı ama imei alınamıyor hatası aldım telefon hakkındanda da baktığımda imei yok olarak gözüküyordu orjinal imeisi ile repair yaptım imei gözüküyor şuan ama servis yok hatası alıyorum yardımcı olabilir misiniz

GSMŞ3R1F

Profesyonel Teknik Servis
Yönetici
Admin
Destek Ekibi
Onursal Yönetici
Elit Üye
Uzman Üye
DFT Pro Tools 'dan IMEI repair işlemini yapar isn sağlıklı bir şekilde şebeke alırsın
Almadigin takdirde ulaşabilirsin bana ??

ilmare

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
DFT Pro Tools 'dan IMEI repair işlemini yapar isn sağlıklı bir şekilde şebeke alırsın
Almadigin takdirde ulaşabilirsin bana ??
tamamdır hocam dft pro yok bende ama olan arkadaşım var bayramdan sonra deneyeceğim dönüş yaparım olumlu yada olumsuz olarak

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
Genelde sorun şöyle cihaz a eng rom atılır cihazın adresleri bozulur cihaz bl açık ise eng attoktan sonra
Fastboot erase nvram
Fastboot erase nvdata

komutları yapılır sonra muimeta ile düzletilir işlem bitince 12.06 ve üstü yazılım atmak gerekir düşür sürüm de modem versiyonu uymaz ise hatlar alınır orjinal seri şeri kuşlanamaya dikkat edib

GSMŞ3R1F

Yönetici
Admin
Destek Ekibi
Onursal Yönetici
Elit Üye
Uzman Üye
Genelde sorun şöyle cihaz a eng rom atılır cihazın adresleri bozulur cihaz bl açık ise eng attoktan sonra
Fastboot erase nvram
Fastboot erase nvdata

komutları yapılır sonra muimeta ile düzletilir işlem bitince 12.06 ve üstü yazılım atmak gerekir düşür sürüm de modem versiyonu uymaz ise hatlar alınır orjinal seri şeri kuşlanamaya dikkat edib
Sayın @Gsmkolik
Bu bahsettiğin olay genelde cihazın kimliği bozulmuş
"Var olduğu halde yokmuş yok olduğu halde varmış gibi " gibi ifadelerle belirtilen vakalarda bir numaralı İlaçtır
normalde arkadaşın sorunu repair yaptığı toolun loginli server tabanlı bir tool olması
Ve repair yaptığı esna da veri tabanından kaynaklı bı sorundan ötürü cihazın
Kimliği bozulmuş
DFT de server tabanlı ama veri tabanı sağlam
Genelde sorunsuz repair yapıyor
Velhasili kelam
Temiz bir repair yapılması lazım
Siz değerli yöneticilerimize yol yordam öğretmek veyahut birşeyleri öğretme çabası içine girmek haddimize değildir
Aksine amacımız bir fikir alışverişi ve yardımlaşma
Sizleri seviyoruz
Saygılar Hürmetler ??

ilmare

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Fastboot erase nvram
Fastboot erase nvdata

hocam sizin dediğiniz işlemi denedim başarılı sonuç alamadım eng rom da şebeke geliyor ama global atınca sim kart takılı olduğu halde takılı değil hatası veriyor imei numarasıda null a düşüyor gözükmüyor yani attığım rom sürümü 12.07

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
China rom atın deneyin seri numaralarının değiştirilmesi cihazda böyle sorunlar yapabiliyor lütfen orjinal kullanın

ilmare

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
hocam sorunu çözdüm işlemciye oc yapılmış işlemcinin ordaki direnci değiştirip dft ile repair yaptıktan sonra sorun çözüldü sorun birazda teknikteymiş

GSMŞ3R1F

Yönetici
Admin
Destek Ekibi
Onursal Yönetici
Elit Üye
Uzman Üye
Bazen işlem dışında da cihazın aşırı ısınmasından ötürü dirençleri tutan lehimler belirli ısı derecesini geçtikten sonra hareket edebildiği için
Bazen hiç açılmamış cihazlarda dahi
Donanımdan kaynaklı repair vesayre sorunlar olusabiliyor halleti iseniz ne mutlu sizlere
Geçmiş olsun tekrardan
Hayırlı geceler diler
Geçmiş bayramınızı en icten dilekelrim ile kutlarım ??