Redmi Note 8 (1 Viewer)

Dzjd1234

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba, ben Note 8 cihazımda IMEI numarasını değiştirmek istedim ancak başaramadım. QCN dosyasını yedekledim ve yedeklediğim dosyanın kopyasının üzerinde yeni IMEI numarasını düzenledim. Ancak QPST ile QCN dosyasını yüklediğimde sistem açılmıyor TWRP ekranına dönüyor. Stock Recovery de ise "NV data is corrupted" yazıyor. Ben bu işlemlerden önce EFS Reset işlemini yapdım. Ancak unutkanlıktan EFS yedeğini alamadım. Şimdi IMEI Dual Write aracıyla IMEI numarasın yazıyorum şebeke gelmiyor. Ne şebekeyi getire biliyorum ne de Telefonun eski orjinal QCN dosyasını yüklediğimde eski IMEI numaralarını. İnternetden QCN ENG dosyası buldum oda IMEI 2 repair yapıyor. Ya şebekeyi ya da eski IMEI numaralarımı getirmekte yardımcı olurmusunuz? Şimdiden teşekkürler

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
qpts de xqcn dosyasını geri yükleme yaparken rf filtre aktif edilmesi gerekiyoR, partitionları da twrp üzerinden silmeNİZ gerekli

Dzjd1234

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yaptım ama yine olmadı (RF Filter) ile de yaptım olmadı. Sonra ordakı tüm kutuları işaretledim ama yinede olmadı. Yine TWRP ekranına gidiyor. Bu işlemleri yapmadan önce EFS Reset işlemini yapıyorum. Not: Bende xQCN dosyası değil yalnızca QCN dosyası var.

Byaras™

Kurucu Admin
Yönetici
Admin
WebMaster
twrp ekranın da bu kodular kullan efs siler sonra eng qnc le işlem yap
adb shell
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsc

Dzjd1234

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ENG QNC ile yalnızca IMEI 2 restore yapabiliyorum. Ben her iki IMEI numarasını kurtarmak istiyorum. Telefondan aldığım orjinal QCN backup hiçbir işe yaramıyormu? Eğer yeni IMEI olmuyorsa eski orjinal IMEI leri nasıl kurtara bilirim?

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
ENG QNC ile yalnızca IMEI 2 restore yapabiliyorum. Ben her iki IMEI numarasını kurtarmak istiyorum. Telefondan aldığım orjinal QCN backup hiçbir işe yaramıyormu? Eğer yeni IMEI olmuyorsa eski orjinal IMEI leri nasıl kurtara bilirim?
imei degiştirmek yasal degil degişirsenizde sadece sim 2 oluyor ise orjinal 2 sini ancak orjinal qcn ile alabilirsiniz yada efs yedegi ile

Dzjd1234

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Anladım tamam şimdi orjinal IMEI leri nasıl geri yüklüye bilirim? Orjinal QCN dosyası var bende ama EFS Backup yapmamıştım