Root attıktan sonra Knox sıfırlamak mümkünmü ? (1 Viewer)

M

mucahid75

Guest
hocam knox nasıl sıfırlanıyor bu anakartın uzerinde e-sigorta gibi bir olaymış ben cidden tam anlamadım dosyalarımı modifiye ediyor sanki 0 mış gibi gösteriyor yoksa ciddi ciddi sanki yeni anakart almış gibimi eski haline çeviriyor
kaldırsan olmazmı
yani silsen
eğer silmek istersen
Knox’u kaldırmanın çeşitli yöntemleri olsa da bunlarda sayacı tekrar sıfırlamak pek mümkün görünmüyor.

Öncelikli olarak Samsung’un kendi destek sayfalarında Knox’u devre dışı bırakmanın yolları şöyle anlatılmış:

· Knox uygulamasını açıp “Ayarlar” seçimini yap.

· “Knox Ayarlar”a dokun.

· “Knox’u Kaldır”ı seç.

· Knox’u kaldırırken telefonunuz size bilgileriniz yedeklemek isteyip istemediğinizi soracak. Kaldırma aşamasında söz konusu bilgiler cihazınıdaki Knox klasörüne kopyalanacak. Eğer bunun olmasını istiyorsanız “şimdi yedekle”ye, istemiyorsanız “OK” göstergesine basmanız gerekiyor.

· Aman dikkat! Bu kaldırma işlemi sırasında, fotoğraf, müzik, kontaklar, takvime girdiğiniz etkinlikler gibi önemli kişisel bilgileriniz zarar görebilir.

· Şifrenizi girip “Devam Et”e dokun.

· “Sonraki”ye dokunursanız bilgileriniz kaydedilecek ve kaldırma işlemi tamamlanacaktır.

· Knox’u kaldırmak için “OK”e dokun.

· Menü > Dosyalaım > Hepsi > Knox seçimini yaptığınızda tüm kişisel bilgilerinizin bir zip dosyası olarak burada bulunduğunu göreceksiniz.

· Önemli Not: Eğer ilave bir microSD kartınız varsa, Hepsi > Saklama Cihazı > Knox seçimini yapmanız gerekiyor.

growss

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 . diye bir uygulamaya girişim yasak çünkü bir kere root atarsan giremiyorsun. 2. olarak ben bu telefonu istanbuldaki tek yetki sahibi olan samsung servisine göndersem bu olayı çöze bilirlermi acaba ?