S7 Edge Android 7 Batarya Full Gostermesi (1 Viewer)

Srcddn

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar
Samsung galaxy s7 edge telefona sahibim ve geçen hafta denizde 1 2 fotoğraf çektikten sonra sarj olmadığını farkettim. Cihaz şarj oluyor gösteriyor fakat yüzde artmıyor. Kapatıp açmayı denedik fakat kapanırken mavi bildirim ışığı yanık kaldı kaldı. Ara ara da titriyordu. En son şarj bitip kapandı. Cihazımı açmaya sıfırlamaya recovery modda kullanmaya çalıştım fakat hiç tepki vermedi titreme ve bildirim ışığı dışında ekrana hiç görüntü gelmedi. Yetkili servise göturdum ve servis bana ekranla beraber şarj ünitesinin değişmesi gerektiğini söyledi ve 1050 tl istedi sıvı teması olduğunu belirtti. Kendilerine şarj soketi bozulan cihazda ekranda mi değiştiriyorsunuz diye sorunca da eveleyip geveledi. Daha sonra cihazımı yerel bir tamirciye verdim ve şarj entegresisin yandığını öğrendik ve yeri hemen kameranın yanında bataryanın bağlandığı entegre. Tamirci şarj entegresi ile beraber batarya şiştiği için batarya değişimde yaptı ve sadece 250 tl verdik. Fakat orjinalliği konusunda şüphelerim var. Telefoncunun yalancısıyım. Sonuç olarak cihazım tüm fonksiyonları ile ilk günkü performansında çalışıyor üstelik icindekilerde gitmemisti. Lakin şarj yüzdem hep %100 gosteriyor. Ve bir günlük kullanım sonunda %100 gösterdiği halde tak diye kapanıp açılmıyor. Kapalı halde tamen doluncaya kadar şarj edip açtığımda normal kullanıma devam ediyorum lakin yine karşımda %100 göstergesi. Konu hakkında yardımcı olabilecek teknisyen veya kullanıcı arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. Isterseniz tamir fotolarını vs de gönderebilirim. Hatta bu yazıyıda telefonumdan yazıyorum. Saygilar... ?

Özcan Bilgisayar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Değişen parçanın ve yeni bataryanın resimleri atarsan sana yardımcı oluruz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Srcddn

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ekli dosyayı görüntüle 5742

fotoğrafta kameranın hemen yanında yanan kısmı görebilirsiniz. Bu arada cihazım yine aynı hatayı vermeye başladı. Yani gidip geliyor yine. Ekranda görüntü yok mavi bildirim ışığı soluklaşıp parlıyor ve belli periyotlarda ufak bir titreşim sesi geliyor.

Özcan Bilgisayar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Son resmi kaldır plakanı almasınlar

Bu resimler tamir olmuş halimi ?
Ordaki parça şarj entegresi değil !
Şarj entegresi aşağıda şarj flex kablosunun üst kısmındaki bölgede.

Gösterdiğin parça da oksit var. Temizleyip tekrar dene şarj ölçümü düzelecektir

Son düzenleme:

Srcddn

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Son resmi kaldır plakanı almasınlar

Bu resimler tamir olmuş halimi ?
Ordaki parça şarj entegresi değil !
Şarj entegresi aşağıda şarj flex kablosunun üst kısmındaki bölgede.

Gösterdiğin parça da oksit var. Temizleyip tekrar dene şarj ölçümü düzelecektir

Öncelikle ilgin için çok teşekkür ederim. Bu bile memnun etti beni. Az önce sökerek bu bağlantıları çıkardım ve anakartıda söktüm sonra biraz hava tutarak tekrar topladım telefonu. Cihaz normal olarak açıldı ve çalışıyor. Ama şarj problemi hala aynı. Hatta az önce yüzde 21 di şu an kendi kendine yükseliyor. 23 oldu. Nasıl oksiti temizleyeceğim konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Özcan Bilgisayar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kolonya olur. Evde kullanmadığın bir dış fırçasına bir miktar dök kameraları sök.
oksitli bölgeyi fırçala temizle. Saç kurutma ile anakartını iyice kurut fakat fazla yakın tutma sonra cihazı topla dene

Srcddn

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Üstat kameraları sökmeden bu fotoda görünen batarya anakart bağlantısının etrafını iyice temizledim ve kuruladım. fakat leke çıkmadı sanırım orası aşınma yapmış. Anakartın arka tarafı temiz duruyor. Cihazı topladım ve denedim. Şarj kapatırken 65 di. topladım açtım 77 idi. Şimdi ise 78 oldu. Şarj oluyor göstergesi yok fakat yüzde yükselmeye devam ediyor. Başka bir öneriniz varsa seve seve dinlerim.

Ya dediğin gibi kamerayı da sökmek lazım ya da başka bir sorunumuz var.

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
Şarzi surekli bir durumda bu batarya tirnaklari ve çevresini tinerle guzelce temizleyin. .

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
İyi bir teknik servise götürün.şema bilgisi olan alanında iddalı ve dürüst olan bir servise götürün