Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
- ODIN3 v3.07 indiriyoruz
- FILE REPAIR BOOT S4 I9500
bu dosyayı da indiriyoruz

öncelikle çalışan bir s4 ümüz olmalı ve orjinal bir sd card hafıza kartına ihtiyacımız var hafıza akrtını telefona takıyoruz ve normal açılıyor bootloader dosyasını hafıza kartına atıyoruz odin i açıyoruz

3.- odinden ‘Bootloader’ tıklıyoruz ve bootloader dosyasını seciyoruz

4.-normal çalışan ve içinde sd kart bulunan s4 ümüzü download moda alıyoruz seskısma+home+açma kapama tuşu ardından gelen uyarıda ses açma

5.- telefonu usb kablo ile bilgisayara baglıyoruz

6.- odinden star basarak bootloader dosyasını yüklüyoruz

7.- telefonu usb den cekiyoruz ve odin i kapatıyoruz
8-odin i tekrar açıyoruz

9.- şimdi tekrar cihazı baglıyoruz download modda yine bootloader dosyasını seciyoruz ve bu defa t-flash işaretli iken start basıyoruz

şimdi sd cartımız hazır ve artık boot u çökmüş telefona takabiliriz sd card ı takıyoruz telefona

12.-cihazı power sub ile enerjiliyoruz ve download mode adapteri usb girişine takıyoruz

13.- test point noktası olan r5103 nolu direnci kısa devre ediyoruz ‘TP_NAND_CMD’ to R5103
(HQ uses tweezers to short the resistance)

ve kısa devre ettikten sonra artık cihaz ekranından yazıları göreiblirsiniz.ses açma tuşuna basar iseniz cihaz download moda geçmiş olacaktır.
bener işlemi s3 dede yapmıştık

17.- şimdi full yazılım yükleyip cihazı kullanabilirsiniz.

tekin42

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
boot repair hakkında

usta ben dediğin gibi aynı şekilde yaptım ama benim ki olmadı boot repairini yükledim ama cihazı download mode geçmiyor ses kısma ve ses açmaya basıyorum ama geçmiyor sebep nedir sence yardımcı olabilirmisin

sevdaci

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
slm klay gelsın bendede bır s4 i9500 var yazılımda cokmus nasıl yapabılırız