samsung i9000 galaxy s nasıl root unrod edilir (1 Viewer)

borsailetişim

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bildiğiniz gibi Samsung Galaxy S piyasadaki en iyi telefonlardan birisi. Teknolojik olarak üst düzey olsa da Galaxy S’in root erişimi oldukça kolay ve anlaşılır.
Samsung Galaxy S’in root işlemine başlamadan önce cihazı bilgisayarınıza tanıtmalısınız. Bunun için de USB driverlarına ihtiyacınız var. Galaxy S için hem 64 bit hem de 32 ( x86 ) bit işletim sistemi driverları mevcut. Driverlara ulaşmak için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.
Galaxy S 32 bit USB Driver:

Galaxy S 64 bit USB Driver:

Not: Root işlemi telefonunuzu garanti kapsamından çıkarmaktadır.
Root işlemini yapmak için Galaxy S I9000 One Click Root Programını indirmelisiniz.
Tüm fırsatları için tıklayın !

Galaxy S I9000 One Click Root:
Şimdi Root işlemini adım adım anlatacağız.
Adım 1. Galaxy S’inizin Menu/Settings/Applications/Development sekmesinden USB Debuggingözelliğini aktifleştirin.
Adım 2. Cihazınızı bilgisayara bağlayın. Eğer Driver dosyaları bulunamazsa Aygıt Yönetici’sinden indirdiğiniz driverları el ile seçiniz.
Adım 3. Telefonunuzun bilgisayar tarafından tanındığından emin olduktan sonra Galaxy S I9000 One Click Root Programını;
Eğer Windows Vista veya Windows 7 kullanıyorsanız Sağ tıklayıp yönetici olarak,
Eğer Windows XP ve altı işletim sistemlerini kullanıyorsanız normal olarak çalıştırın.
Adım 4. Program açıldıktan sonra One Click Root 2.2 veya One Click Root 2.1 butonlarından istediğiniz Android sürümlü root işlemini seçin.
Adım 5. İşlemler bittiğinde telefonunuz otomatik olarak Recovery Mod’unda açılacak.
Adım 6. Ses ayarı butonlarıyla “Apply Update.zip” seçeneğini Home butonuyla seçin ve işlemin sona ermesini bekleyin.
Adım 7. Dosya yüklenmesi bittikten sonra Recovery ekranından “Reboot system now” seçeneğini seçin.
Adım 8. Telefonunuz açıldığında uygulama listesinde Superuser Permission uygulamasını görüyorsanız telefonunuz rootlanmıştır.
Not: Bu işlemler sırasında telefonunuzun bilgisayar bağlantısını sonlandırmayınız.
Galaxy S I9000 One Click Root programıyla telefonunuzu Android 2.1 Stock ROM’una geri döndürebilirsiniz.
Eğer telefonunuza Custom ROM yüklemek istiyorsanız;
Artık Root erişimine sahip olduğunuz için Android Market’iniz de var. Android Market’inizden ROM Manager uygulamasını indirin ve açın.
Uygulama açıldıktan sonra ClockworkMod Recovery yüklemeniz gerektiği uyarısını alacaksınız. Uyarıyı almazsanız uygulama menüsünün ilk seçeneğini seçin. Karşınıza gelen listeden telefonunuzu seçin ve yüklenmesini bekleyin.
ClockworkMod Recovery yüklendikten sonra istediğiniz ROM dosyasını telefonunuzun SD kartına atın. Telefonunuzu kapatın ve Ses Yükseltme + Home Butonu + Power butonuna sırasıyla basarak telefonunuzu Recovery Modu’nda açın. Ardından “Choose a zip from SD” seçeneğini Home butonuyla seçin ve dosyanızı yükleyin.