samsung kısa devre sonucu şara takınca ısınma fotograf var bakın devreye (1 Viewer)

Halit43

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ekli dosyayı görüntüle 5835Ustalar cihazı şarja takınca ısınıyor batarya daha takılı değilken ama bi parça sanki kısa devreden üst kısmı kırık gibi onu ve ısınan bölgeyi işaretledim parçanın şemadaki adı duf101 yazıyor eger sorun onda ise yenisini nerden bulurum

Halit43

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
yardım yok mu işaretli parçaya bakıp inceleyen usta yok mu?

HaYaLmeaN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
O cihaz düzen tutmaz usta.

Halit43

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Sorun Giderilmez mi Parça değiştirilince duf101 nerden temin ederim

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
İyi çalışmalar.öncelıkle o bölgeyı yanı ısınan kısmı temızleyın şayet düzelmesse şemadan ılgılı kısmın degerlernıı ölç..bahsettınız parça cıhazın İŞLemCisi...ancak elınızde hurda cıhazdan temın edılebıır..buda zor tabıkı

Son düzenleme:

Halit43

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
küçük olan bir parça daha var Hocam duf101 yazıyor şemada ve bir kenarı kırık gibi

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
Diğer eleman epcos capasitor onu ölç patlamıştır.. aynı değerde bulanılırsenız başka cıhazdan temın edebılırsın

Halit43

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Anladım Hocam Teşekkür Ederim Kenarı Beyazlık var dokununca dağıldı zaten ufak parçalar şeklinde Şemada duf101 diye yazıyor ama bilgin ilgin için tşkler

Özcan Bilgisayar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[emoji3] fiziki ne değil dijital ölçüsüne bak. Bulursun. Sen bununla antranman mı yapıyorsun ? O kırık değil sökülmeye çalışırken öyle olmuş

Son düzenleme:

Özcan Bilgisayar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bende manisadanım. Öğrenmek güzel tabi fakat sadece siteden olmaz. Elektronik hakkında iyi bir altyapı yap ölçü aletine hakim ol hangi parçalar ne işe yarıyor genel anlamda öğren gerisini kendinde çözersin mantık aynı hepsinde

Halit43

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
tm Hocam tşk ederim herkes demez bunu ilginiz için tşkler msj da sorun yaşıyorum buyrun tavşanlı ya yolunuz düşerse mutlaka arayın 0505 993 39 33 siz de beni kaydedin soru sorunca tanıyaadım demeyinn :eek:

Özcan Bilgisayar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Giden gelen mesaj kutusunu temizle mesaj gönderebilirsin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Halit43

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
tm hocam şimdi sıvı temaslı cihaza ne yapayım arızayı nasıl bulurum

Özcan Bilgisayar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Gittin dinlen yarın bulursun hadi iyi geceler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Halit43

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
tm hocam doğru söylüyorsun şimdi samsung 5610 u kasası takılı değilken batarya takmışlar 3 sarı kısım a farklı şekilde woltaj verilmiş sonra kasa takıp denenmiş ve batarya takınca 3 sarı kısım ısınmadan dolayı içerisine kaçmış ve erimiş vaziyette olay bu çıkamadım işin içinden