samsung S4 mini i9190 açılmıyor. (1 Viewer)

zeyfermir

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
samsung S4 mini kapanmış açılmıyor. power a bağlayıp açma tuşuna basınca 0,3 V voltaj çekip öylece kalıyor. şemasını bulamadım yardım lazım.

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
cıhazı pc baglayıp görüp görmedğını kontrol edınız.dowload moda gelıyor mu bır bakın.şayet bu durumlar mevcut değılse sorun güç entegresı ve cevseındekı elemanlarda. kontrol edınız.lakın şema bılgınız varsa tabı.iyi çalışmalar

zeyfermir

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
teşekkürler bi başka arkadaşım da mmc entegreye bak dedi de şemasını bulamadım, birazda tecrübe eksikliği olunca şemasız mmc entegreyi bulamam yerini bilmiyorum.
ADAM SARA teşekkürler dediğini deneyeyim.

zeyfermir

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ekli dosyayı görüntüle 5378 fotodaki işaretli entegrenin MMC olduğunu düşünüyorum. buna bi sıcak hava geçtim üstünden. önceden powera bağlayınca 0,3V voltaj çekip kalıyodu ekranı hiç gelmiyodu. şimdi samsung galaksy i9190 falan yazıyor biraz bekliyo sonra tekrar kapanıp tekrar aynı şeyleri tekrarlıyor ama yine açılmıyor. bunu yapmadan önce pc ye bağlamıştım hiçbir şey çıkmıyordu. şimdi bağlayınca pc yine görmüyor ama batarya dolma işareti çıkıyor önce o da çıkmıyordu.

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
Aynen

Ekli dosyayı görüntüle 5378 fotodaki işaretli entegrenin MMC olduğunu düşünüyorum. buna bi sıcak hava geçtim üstünden. önceden powera bağlayınca 0,3V voltaj çekip kalıyodu ekranı hiç gelmiyodu. şimdi samsung galaksy i9190 falan yazıyor biraz bekliyo sonra tekrar kapanıp tekrar aynı şeyleri tekrarlıyor ama yine açılmıyor. bunu yapmadan önce pc ye bağlamıştım hiçbir şey çıkmıyordu. şimdi bağlayınca pc yine görmüyor ama batarya dolma işareti çıkıyor önce o da çıkmıyordu.

Flas budur.şimdi yapman gereken cihazi dowload mda almak..dowload kablosu varsa onunla yoksa tuş kombinasyonuyla.yazilim yer bu cihaz

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
Kapaliyken şarz oluyosa..birak dolsun..yda yeni bir batarya takip bas roomu

zeyfermir

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
teşekkürler :) bu nasıl tamirci dersin herhalde :) ben tamire yeni başlamış biriyim sıfırdan , bu arada rom nasıl yapılır? :) daha önce yapmadım onu da bulurum bir şekilde de herhalde içindeki bilgiler de sıfırlanacak,bilgi belgeleri alma imkanımız yok galiba demi ? bilgisayar görmüyor tel.i çünkü.

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
soketı değiş sorun orda olabılırçokuma ayaklarında sorun olabılır

ertugrulbulut19

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
benim ki de s4 mini 9190 yazılım atarken en son hidden hatası veriyor dosya bu I9190XXUCOD2_I9190OJVCOD2_I9190XXUCOD2_HOME.tar.md5

Sinay57

Usta Üye
Genel Moderatör
Usta Üye
cihazda bootloader sorunu gözüküyor boot repiar işlemi yaptıktan sonra sorun çözülebilir

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
download giriyorsa 4.2.2 sürüm ve 4.4.2 vardı diye biliyorum benim elimde 3 flash var onların 2 sinde hata veriyor ama birin de acıyor bilgin olsun yazılım dene