Sık Sorulan Sorular (1 Viewer)

HaYaLmeaN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[FONT=&quot]AND274 - Yazılım yükleyebilmek için tableti yazılım yükleme moduna (Download) nasıl alabilirim?
[/FONT]

[COLOR=#000000 !important][FONT=&quot]Öncelikle yazılım yükleme programını ve yazılım (ROM) dosyasını sitemizden Destek>Sürücü ve Yazılımlar bölümünden indirin. PhoenixSuit programını kurmadan önce bilgisayarınızdan sürücü imzalama özelliğini devre dışı bırakın.

Allwinner A10-A13 ve RockChip işlemciye sahip bir cihaz kullanıyorsanız;

1. Cihazın bilgisayar bağlantısını kesin ve kapalı konuma alın,
2. PhoenixSuit programını açın, Firmware>IMAGE bölümünden yazılım (ROM) dosyasını seçin,
3. Cihazın Home (Power değil diğer tuş) tuşunu basılı tutun,
4. Usb kablo aracılığıyla bilgisayar bağlantısını yapın,
5. Home tuşunu sürücüler yüklenene kadar basılı tutmaya devam edin. Sürücüler yüklendikten sonra 20sn içerisinde download moda geçmiş olacaksınız.

Allwinner A20-A23 işlemciye sahip bir cihaz kullanıyorsanız;

2. PhoenixSuit programını açın, Firmware>IMAGE bölümünden yazılım (ROM) dosyasını seçin,
3. Ses + tuşunu basılı tutun,
4. Usb kablo aracılığıyla bilgisayar bağlantısını yapın, ses + tuşunu basılı tutumaya devam edin,
5. Power tuşuna 5 defa basıp bırakın. Sürücüler yüklendikten sonra 20sn içerisinde download moda geçmiş olacaksınız.

A31 işlemciye sahip bir cihaz kullanıyorsanız;

3. Ses + tuşunu basılı tutun,
4. Usb kablo aracılığıyla bilgisayar bağlantısını yapın, sürücüler yüklendikten sonra 20sn içerisinde download moda geçmiş olacaksınız.

AND253 - Dokunmatik ekran çalışmıyor, cihaz dondu.

1. Reset tuşuna 1 defa basıp bırakın cihaz kapanıp tekrar açılacaktır. Bu işlemden sonra sorun devam ederse;

2. Sitemizden ürün sayfasına girin, Destek>Sürücü ve Yazılımlar bölümünden yazılım yükleme programını ve yazılım (ROM) dosyasını indirin,

3. Destek>Videolar bölümünden, yazılım yükleme videosundaki işlemleri adım adım takip edip, yazılım (ROM) yüklemesi yapın.

Not: Tekrar bu sorunla karşılaşmamak için; GooglePlay üzerinden herhangi bir virüs koruma uygulaması indirip bilgileri virüs taramasından geçiriniz.

AND444 - Tabletim neden çok ısınıyor. Bu normal mi?

Öncelikle şunu bilmenizi isteriz ki; her işlemci çalıştığı müddetçe ısı yayar. Özellikle oyun oynarken veya video film izlerken daha da çok ısınır. Ancak bu ısı masaüstü bilgisayardaki gibi fanlı soğutma olmadığından dolayı tabletin arkasında yoğun bir biçimde hissedilir. Bu durum normaldir. Herhangi bir arıza değildir. Ancak sürekli olarak bu şekilde kullanımda tablette takılmalar, donmalar, kilitlenmelere kısaca performans düşmesine sebep olabilir. Aslında CPU işlemci hızını kontrol edebilen performansa yönelik programlar var fakat önermiyoruz. Çünkü istemeden de olsa başka yerlere zarar verebilirsiniz. Cihazı aşırı hızlandırabilir, daha da çok ısındırabilir ve CPU nun zarar görmesine sebep olabilirsiniz. Önerimiz tabletinizi belirli bir hedefle kullanın.
Sonuç olarak her işlemciden daha iyi işlemci var. Ancak önemli olan fiyat performansı yakalamaktır. Piranha Tabletlerin üretim ana fikri budur. Örneğin Pro Tab serisi ekonomi, Business serisi günlük kullanım, Ultra, Aristo ve Quattro serisi ise performansa yöneliktir.

AND299 - Açılmıyor.

1. Farklı bir şarj cihazıyla yada bilgisayar üzerinden bir müddet (15-20 dk) şarj edip tekrar deneyin.

2. Eğer tabletiniz hala açılmıyorsa; "RESET" tuşuna 2 defa basıp bırakın. (Bazı modellerimizde "RESET" tuşu cihazın arka kısmında, bazı modellerimizde ise "HOME" tuşunun hemen yanında bulunmaktadır).

Eğer sorun devam ederse;

1. Ayarlar>Yedekle ve Sıfırla>Fabrika Ayarlarına Sıfırla seçeneği ile fabrika ayarlarına geri dönün. Sorun devam ederse 2. adıma geçin.

2. Sitemizden ürün sayfasına girin, Destek>Sürücü ve Yazılımlar bölümünden yazılım yükleme programını ve yazılım (ROM) dosyasını indirin,

3. Destek>Videolar bölümünden, yazılım yükleme videosundaki işlemleri adım adım takip edip, yazılım (ROM) yüklemesi yapın.

Yukarıdaki adımlardan sonra sorun hala devam ediyorsa; Ürünü bulunduğunuz ilde bulunan yetkili teknik servisimize götürmeniz gerekecektir. Türkiye geneli teknik servis listemize ulaşabilirsiniz. Bulunduğunuz ilde yetkili servisimiz yok ise cihazınızı merkez teknik servisimize ulaştırmalısınız.

[/FONT][/COLOR]