SM-T113 tablet servis manuel lazım ustalarım (1 Viewer)

androıdteknik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
S.a hayırlı cumalar arkadaşlar..Sabah siftahı bir tablet geldi,cihaz açılmıyor akımda çekmiyor,batarya flexli oldugu için batarya felanda deneyemiyorum.Bu modelin servis manuelini bulabileceğim bir link varmı veya bir ustamızın arşivinde mevcutmu

zekaikilic

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı

abi t11 ile t113 nerdeyse aynı mantıkla çalışıyor şimdi sana attım resimdeki kırmızı çizgilerin takip ettiği büyük diyot ve kapasitörü bir ölç eğer oraya 3v ve üzeri geliyorsa batarya pinleri var kırmızı çizginin takip ettiği oraya bak bakalım voltaj geliyor mu geliyorsa istersen direk konnetore batarya değeri kadar şase alarak elinde güç kaynağı var ise dışardan şarj et , bide istersen nasıl kapanmış şarj etmemiş mi uzun süre vs onları soru daha kolay olur bana batarya ölü gibi geldi

androıdteknik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Zekaim,cihazı açtım batarya haliyle bitik,usb şarj etmiyor cihaz..bataryayı dışarda şarj ettim bir müddet bataryayı takınca cihaz açıldı. fakat usb takınca şarj etmiyor..şarj soketinin arka kısmındaki diyot kısa devre gibi duruyor fakat tam emin olamadım,o nedenle şemadan yola çıkmak istedim..Resimdeki siyah yuvarlak içindeki diotta voltaj yok .ve kısa devre gösteriyor.

Ekli dosyayı görüntüle 6341

zekaikilic

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Zekaim,cihazı açtım batarya haliyle bitik,usb şarj etmiyor cihaz..bataryayı dışarda şarj ettim bir müddet bataryayı takınca cihaz açıldı. fakat usb takınca şarj etmiyor..şarj soketinin arka kısmındaki diyot kısa devre gibi duruyor fakat tam emin olamadım,o nedenle şemadan yola çıkmak istedim

Abi istersen diyotu dışarı al dene

zekaikilic

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bak napalım biliyormusun abi diyotu test et dışarda bozuk ise anakart üzerindeki anot ucuna gelen tahmini 3v tel ile voltaj ver bakalım ne yapacak , vallana bana sorarsan böyle yapılabilir Laptoplarda ben buna benzer denedim

androıdteknik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
zekaim diot dışarda saglam,,fakat anakarttaki diot bacakları yine kısa devre gösteriyor.tuhaf..dediğim gibi diyot saglam

zekaikilic

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Abi o zaman koşa devreye düşen bir parça var , diyotun ordan voltaj ver tel atarak ısınan parça 30 sonra çıkar ortaya , elle yoklayarak bulursun

androıdteknik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Zekai az önce dikkatimi çekti,usb şarj kablosunu takınca soketin ayaklarındada voltaj yok..soket yok şuan değişemiyorum..fakat diyotun kısa devreye düşmesiyle ,soketin bacaklarında voltaj olmamasını bagdaştıramadım

zekaikilic

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Zekai az önce dikkatimi çekti,usb şarj kablosunu takınca soketin ayaklarındada voltaj yok..soket yok şuan değişemiyorum..fakat diyotun kısa devreye düşmesiyle ,soketin bacaklarında voltaj olmamasını bagdaştıramadım

Sokt ve diyot farklı zamanlarda gerçekleşmiş olabilir abi arıza

androıdteknik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
olabilir evet kardeşim..diyot bacaklarına dışardan voltaj verdim ısınan herhangi bir parça mevcut değil..t111 ile 113 aynı anakart fakat dizayn farklı oldugu için yanılgıya düşürüyor insanı..dur bakalım nolacak

zekaikilic

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
olabilir evet kardeşim..diyot bacaklarına dışardan voltaj verdim ısınan herhangi bir parça mevcut değil..t111 ile 113 aynı anakart fakat dizayn farklı oldugu için yanılgıya düşürüyor insanı..dur bakalım nolacak

voltaj vrince bir tepki vs vedimi abi acılma olsun batrayaya bacaklarına elektrik gelme olsun

androıdteknik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
yok kardeşim.dediğim gibi t111 semasıyla bunun şeması varklı tasarım.yanıltıyor...mecburen bulmam lazım şemasını :(