Symbian^3: Açık Kaynak Kodlu, Mobil Platformu! ( İnceleme ve Tanıtım ) (1 Viewer)

d4rkpi0n

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Nokia’nın geleceğin işletim sistemi olarak tanımladığı Symbian OS platformunun yeni üyesi Symbian^3, ilk olarak 17 Haziran 2010 tarihinde karşımıza çıkmış ve işletim sistemi ile ilgili her şey tamamlanmıştı. Bazı kullanıcıların beğenisini üzerine çekmeyi başarsa da, bazı kullanıcılara göre profesyonel akıllı cep telefonu işletim sistemlerine göre çok dahabaşarısız olabilir. Ancak önceki sürümüne göre 250 farklı özelliğin entegre edildiği işletim sistemini içeren ilk mobil cihazınEkim ayında satışa sunulacak N8 olacağını da hatırlatmakta fayda var.

( Farklılıkların, adresi! )

[BREAK=250’den Fazla Yeni Özellik]

Symbian OS’un yeni sürümü Symbian^3’e önceki sürümlerine göre 250’den daha fazla yeni özellik entegre edilmiş. Bu özellikler ile birlikte ana ekrandan işlemleri kolay ve kısayollar sayesinde gerçekleştirebilir, televizyonunuzda telefonunuzdan tanımladığınız videoyu yüksek çözünürlük desteğiyle izleyebilir ve hatta Plug and Touch teknolojisi ile birlikte evinizdeki tüm telefonları dokunmatik bir hale getirebiliyorsunuz.

( 250'den fazla yenilik )

[BREAK=Kişileştirilebilir Ana Ekran]

Hayatınızda kolaylık sağlamak için tasarlanan bu kişileştirilebilir ana ekran ile birlikte; yeni widgetları kişileştirebilir, arkadaş veya dostlarınızın kartvizitini ana ekrana taşıyabilir, uygulamalara tek bir tıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca ana ekranda bulunan sosyal ağ kısa yollarıyla Facebook gibi sitelerdeki yeniliklerden geri kalmayacağınızı, E-Posta’larınızı da tek bir tıkla takip edebileceğinizi hatırlatmakta fayda var.

( Dilediğinizce, kişileştirin! )

[BREAK=Grafikler ve Çoklu Dokunmatik]

Cihazın arayüzündeki işlevleri veya mobil internette sörf deneyimini çoklu dokunmatik desteği ile birlikte çok daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İşletim sistemi için geliştirilen turbo grafik mimarisi ile birlikte flourishesları çok daha hızlı ve duyarlı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca renklerin çok daha kaliteli ve parlak olması için cihazda CBD teknolojisine de yer verildiğini hatırlatmakta fayda var.

( Çoklu dokunmatik desteği! )

[BREAK=Film, Oyun ve Uygulamalar]

Açık kaynak kodluluğu sayesinde işletim sistemi için kolay ve başarılı oyunlarla, uygulamaların geliştirildiğini ve her gün buna bir yenisinin eklendiğini hatırlatmakta fayda var. Aile ve arkadaşlarınızla videolarınızı çok kolay bir şekilde paylaşabilirken, YouTube ile entegre olarak çalışabilen cihaz; HDMI çıkışı desteği ile birlikte HD görüntüleri LCD veya Plazma Tv’ler üzerine aktarmanızı sağlar.

( Oyun ve uygulamaların farkına varın! )

[BREAK=Çoklu Görev ( Multi-Taksikng )]

Multi-tasking olarak tanıdığımız, çoklu görev desteği işletim sistemi ile birlikte cihaza kavuşturulmuş. Bu sayede; radyo dinlerken, web alanında sörf yapmanız veya fotoğraflar arasında gezerken, müzik arşivinize bağlanmanıza olanak sağlanmış. Bu özelliğine rağmen verimli yapısı ile birlikte, oldukça üstün bir güç yönetimi sunduğunu da bildirmekte fayda var.

( Birden çok görevi, yerine getirsin )

[BREAK=Sosyal Ağ Entegrasyonu]

Symbian^3 işletim sistemi ile birlikte öncekilere nazaran daha aktif olan bu widgetlar ile birlikte; oldukça iyi bir performans ve hızla bu sitelere bağlanmanızı sağlayacak. Bu sayede fotoğraflarınızı, profil resimlerinizi ve videolarınızı çok daha hızlı ve pürüzsüz şekilde izleyebilecek, çok daha hızlı ve kota tasarruflu bir şekilde ulaşabileceksiniz.