Çözüldü TWRP Dahili Hafıza ve SD Card Görmeyen Durumlar (1 Viewer)

5G Bilişim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Elbet başınıza gelmiştir özellikle Samsung cihazlarda bazen TWRP dahili hafızayı ve hatta hafıza kartını bile görmüyor görmesi için tek çare cihazı sıfırlamak oluyor bilenler elbet vardır ama bilmeyenler için buyurun çözümü;

1) TWRP yi açın.

2) Advanced menüsüne girin.

3) ADB Sideload seçeneğini seçin.

4) Üst kısımda ki 2 seçeneği seçin ( Dalvik ve Cache temizlemek için bazen ROOT için sorun olabiliyor hiçbir veriyi silmez merak etmeyin ).

5) Alt kısımda ki sürgüyü kaydırın ve cihazı PC ye bağlayın.

6) Minimal ADB vb. bir araç ( ) ile şu komutu girin "adb sideload dosya-adi.zip" ( tırnak işaretleri "" olmadan ).

7) Cihazda işlem başlayacaktır işlem bitene kadar bekleyin ve cihazı yeniden başlatın.

zekaikilic

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Elbet başınıza gelmiştir özellikle Samsung cihazlarda bazen TWRP dahili hafızayı ve hatta hafıza kartını bile görmüyor görmesi için tek çare cihazı sıfırlamak oluyor bilenler elbet vardır ama bilmeyenler için buyurun çözümü;

1) TWRP yi açın.

4) Üst kısımda ki 2 seçeneği seçin ( Dalvik ve Cache temizlemek için bazen ROOT için sorun olabiliyor hiçbir veriyi silmez merak etmeyin ).

6) Minimal ADB vb. bir araç ( ) ile şu komutu girin "adb sideload dosya-adi.zip" ( tırnak işaretleri "" olmadan ).

7) Cihazda işlem başlayacaktır işlem bitene kadar bekleyin ve cihazı yeniden başlatın.

[h=2]TWRP nedir abi internette baktım backup programı diyor ama tam olarak anlayamadım[/h]

5G Bilişim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
TWRP nedir abi internette baktım backup programı diyor ama tam olarak anlayamadım

TWRP : Team Win Recovery Project Android cihazlar için mükemmel bir Recovery dir ( hani şu 3 tuş ile girilen sıfırlama menüsünün modifiye hali :D ) içinde yedekleme, geri yükleme, gelişmiş sıfırlama, dosya sistemi onarımı ve ADB Sideload gibi gelişmiş erişim seçenekleri mevcut detaylı anlatımları forumlarda bulabilirsin...

zekaikilic

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
TWRP : Team Win Recovery Project Android cihazlar için mükemmel bir Recovery dir ( hani şu 3 tuş ile girilen sıfırlama menüsünün modifiye hali :D ) içinde yedekleme, geri yükleme, gelişmiş sıfırlama, dosya sistemi onarımı ve ADB Sideload gibi gelişmiş erişim seçenekleri mevcut detaylı anlatımları forumlarda bulabilirsin...

tamamdır abi araştırıyorum :)

Özcan Bilgisayar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Zekai sen kullanıcımısın yoksa teknik servismi ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

zekaikilic

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
abi ben bilgisayar tamircisiyim elektronik devreler ilgimi ceker hep benim simdi ise telefona yöneldim abi .

pegasus1907

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
MErhaba. Burada "dosya-adı" diye kasttettiğin ne oluyır onu anlamadım. Bu işlemin amacı twrp nin cihaz hafızsını görmeme sorununu çözmek değil mi? Hangi dosyayı yükleyeceğiz ki hafızasyı görünür yapacağız biraz daha konuyu açabilir misin lütfen.

5G Bilişim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
MErhaba. Burada "dosya-adı" diye kasttettiğin ne oluyır onu anlamadım. Bu işlemin amacı twrp nin cihaz hafızsını görmeme sorununu çözmek değil mi? Hangi dosyayı yükleyeceğiz ki hafızasyı görünür yapacağız biraz daha konuyu açabilir misin lütfen.

Anlatım dahili hafızayı göstermek değil görmediği zaman da kullanıcı verilerine zarar vermeden cihaza root vb. dosyaları yüklemek eğer sen dahili hafızayı görmek istiyorsan wipe kısmından format data yap ve cihazı recovery ye yeniden başlat dahili hafıza görünecektir ama TÜM KULLANICI VERİLERİ SİLİNECEKTİR...

pegasus1907

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Şimdi anladım ama bu sorun çok sık başıma geliyor S7 edge telefonumda ve sürekli wipe yaparak çözüyorum. Bu da tekrar telefonu kurmak demek zaman kaybından başka bir şey değil. Acaba twrp yerine başka recovery mi kullanmak gerekiyor ki. Bu arada en son sürüm kullanıyorum twrp için.

5G Bilişim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Şimdi anladım ama bu sorun çok sık başıma geliyor S7 edge telefonumda ve sürekli wipe yaparak çözüyorum. Bu da tekrar telefonu kurmak demek zaman kaybından başka bir şey değil. Acaba twrp yerine başka recovery mi kullanmak gerekiyor ki. Bu arada en son sürüm kullanıyorum twrp için.

TWRP custom recovery olayında en iyisi ve bu anlattığım yöntem ile sıfırlamadan istediğini yükleyebilirsin telefonuna

RecSpeed

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Sideload Root + Kernel + Patch yöntemleri için uygundur. Custom romlarda boyut yüksek olduğu için sideload kullanılmaz. Bu yüzden cihazdaki tüm veriler silinmelidir. Factory reset (sağa kaydırma) işe yaramaz. dosyalarıda silmez , Temiz bir kurulum için ve cihaz hafızasını ve sdcardı görmek için bu yol izlenmelidir. Wipe / Format Data yolu izlenir gelen ekrana "yes" yazıp devam edilir. Cihazdaki tüm veriler silinir. Stock Romun Wipe/Data sı gibi.

5G Bilişim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Sideload Root + Kernel + Patch yöntemleri için uygundur. Custom romlarda boyut yüksek olduğu için sideload kullanılmaz. Bu yüzden cihazdaki tüm veriler silinmelidir. Factory reset (sağa kaydırma) işe yaramaz. dosyalarıda silmez , Temiz bir kurulum için ve cihaz hafızasını ve sdcardı görmek için bu yol izlenmelidir. Wipe / Format Data yolu izlenir gelen ekrana "yes" yazıp devam edilir. Cihazdaki tüm veriler silinir. Stock Romun Wipe/Data sı gibi.

Kesinlikle. Şu an için max sideload boyutu 1GB diye biliyorum Oreo ile 1.5GB a çıkarılacak denildi ama yapıldı mı yapılmadı mı bilmiyorum :)

db190544

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Geçen gün g10f j7 prime cihazda da aynı sorun vardı.Twrp de ne kendi hafızasını ne de hafıza kartını görmüyordu cihaz ama otg ile işlem yapabilmiştim.Otgde sorunsuz rootlandı.Bu da belki birilerinin işine yarar.....

SefaTR712

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ben bir şey anlamadım burada ki dosya - adı yazıyor onun yerine ne yazmamiz gerekiyor acill

adnanmirsad56

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı

1) TWRP yi açın.

anlatmaya gerek yok. görüyorsunuz mükemmell :D :D

dreamdiary1981

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[COLOR=rgba(30, 30, 30, 0.7)]4) Üst kısımda ki [/COLOR]​
2 seçeneği seçin
[COLOR=rgba(30, 30, 30, 0.7)] ( [/COLOR]​
Dalvik ve Cache temizlemek için
[COLOR=rgba(30, 30, 30, 0.7)] bazen ROOT için sorun olabiliyor [/COLOR]​
hiçbir veriyi silmez
[COLOR=rgba(30, 30, 30, 0.7)] merak etmeyin ).[/COLOR]
[COLOR=rgba(30, 30, 30, 0.7)][/COLOR]
[COLOR=rgba(30, 30, 30, 0.7)]5) Alt kısımda ki sürgüyü kaydırın ve cihazı PC ye bağlayın.[/COLOR]
[COLOR=rgba(30, 30, 30, 0.7)][/COLOR]
[COLOR=rgba(30, 30, 30, 0.7)]6) Minimal ADB [/COLOR]​
vb
[COLOR=rgba(30, 30, 30, 0.7)]. bir araç ( [/COLOR]​
[COLOR=rgba(30, 30, 30, 0.7)] ) ile şu komutu girin "[/COLOR]​
adb sideload dosya-adi.zip
[COLOR=rgba(30, 30, 30, 0.7)]" ( [/COLOR]​
tırnak işaretleri "" olmadan
[COLOR=rgba(30, 30, 30, 0.7)] ).

sürgüyü kaydırınca işlem başlıyor işlem başladıktan sonra kabloyu tel e takıyorum minimal adb deb kumutu giriyorum girer girmez ekran kapanıyor.telefonun ekranında ise sürgüyü kaydırdığım andaki şekli ile devam ediyor hiç bir şey olmuyor!

nerde yanlışımız var acaba_
[/COLOR]​

cnklc

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Çok kolay bir şekilde çözdüm. TWRP'de temizle dediğimizde veriyi biçimlendir seçeneği çıkıyor, yes yazıp onayladıktan sonra artık sorunsuzca wipe yapabiliyoruz.