Çözüldü TWRP Üzerinden Ekran Kilidi Kaldırma ( SIFIRLAMADAN ) (1 Viewer)

5G Bilişim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar herkese hayırlı işler bazen müşteriler ekran kilitlerini unutuyor ve cihazı sıfırlama dan açmak istiyorlar öyle olunca cihaza TWRP yükleyip ekran kilidini açıyorum buyurun;

Bu işlemlere başlamadan önce bootloader kilidinin açık olması gerekir.

1) Cihaza uygun TWRP dosyasını indirip flashlayın

2) TWRP e girin

Advanced (Gelişmiş) > File Manager (Dosya Yöneticisi) > data > system > locksettings.db > Delete (Sil)

Advanced (Gelişmiş) > File Manager (Dosya Yöneticisi) > data > system > locksettings.db-shm > Delete (Sil)

Advanced (Gelişmiş) > File Manager (Dosya Yöneticisi) > data > system > locksettings.db-wal > Delete (Sil)

Not 1: Yeni nesil cihazlarda OEM Kilidinin açılması gerekir.
Aksi takdirde TWRP ye giriş yapamazsınız.

Not 2: Tüm Android sürümleri ve tüm üreticiler için geçerlidir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

zekaikilic

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
2 - 3 cok abi bana , bnm 1 seneye yazılımı yalayıp yutmam gerek .

Elimizden tutarsınız artık sizde abiler :)

efo81man

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1) Cihaza uygun TWRP dosyasını indirip flashlayın demişin nasıl flashlayabilirim telefona cahilim yazılım konusunda :)

onurgorguc

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar herkese hayırlı işler bazen müşteriler ekran kilitlerini unutuyor ve cihazı sıfırlama dan açmak istiyorlar öyle olunca cihaza TWRP yükleyip ekran kilidini açıyorum buyurun;

2) TWRP e girin

Advanced (Gelişmiş) > File Manager (Dosya Yöneticisi) > data > system > locksettings.db > Delete (Sil)

Advanced (Gelişmiş) > File Manager (Dosya Yöneticisi) > data > system > locksettings.db-shm > Delete (Sil)

Advanced (Gelişmiş) > File Manager (Dosya Yöneticisi) > data > system > locksettings.db-wal > Delete (Sil)

Öncelikle selamın aleyküm ustam; benim merak ettiğim şudur ki: cihazaın ekran kilidini açmak için TWRP yüklememiz gerekiyor faka bunu yapmak için USB hata ayıklamanın açık olması gerekmezmi veya usb hata ayıklama açık değilse nasıl bir yol izlemek gerek?
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

Muhammet.

Programmer
Usta Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikle selamın aleyküm ustam; benim merak ettiğim şudur ki: cihazaın ekran kilidini açmak için TWRP yüklememiz gerekiyor faka bunu yapmak için USB hata ayıklamanın açık olması gerekmezmi veya usb hata ayıklama açık değilse nasıl bir yol izlemek gerek?
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.
Selamlar
Bu işlemi yapabilmek için bootloader kilidnizin açık olması gerekir.
Eğer açıksa
Telefonu fastboota alıyorsunuz ses kısma ve güç tuşuna basılı tutarak
Twrp yüklüyorsunuz ve işlemi yapıyorsunuz.

Barselona

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ama twrpye girince de ekran kilidi yada şifre istiyor. Yoksa sifrelemeyi açamıyor.

zar

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Değerli Kardeşim, Allah razı olsun, beni telefona format atmaktan kurtardın. Emeğine sağlık...

sembolgsm

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
dediğinizi yaptım fakat hiç bir doya açılmıyor cihazı yeniden başlatın diyor ve yeniden başladıktan sonra durum yine aynı kalıyor. cihaz redmi note 8

Furkan77

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı

Bu işlemlere başlamadan önce bootloader kilidinin açık olması gerekir.

2) TWRP e girin

Siliyoruz ama dosya hala orda kalıyor neden napmak lazım ?

hasanmerkit

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bazı telefonlar:
Kanka içimdeki dosyalar önemli ve parolamı unuttun değil mi? TWRP flashla parolayı kır.

TWRP flashlamak için bootloader kilidi açmak istersin.
Kanka bootloader kilidini açmak will be deleted all data including your hayatının fotoğrafları. Do you really to continue?

Tabi bu çözüm yeni nesil bazı cihazlarda önceden kilidi açılmış telefonlarda işe yarayacak anlamına geliyor bu.