[v1.3.2] iFaith - iH8sn0w'dan Yeni SHSH Aracı (1 Viewer)

sayopa

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı

Başlıkta da belirttiğim gibi iH8sn0w'un çok daha önceden belirttiği bir SHSH aracıdır. Ancak Tinyumbrella gibi değildir bu araç cihazınızda var olan sürümün shsh sini almanızı sağlar. Bunu servera yedekleyebilir ve serverdaki yedeklerinizide sonradan herhangi bir bilgisayara indirebilirsiniz. Ve bu kayıtları kullanarak *signed* IPSW ler oluşturabilirsiniz.

Not : Program tarafımdan denenmiştir. 4.3.3 de alınan yedek ile oluşturulan *signed* ipsw ile 4.3.3 e dönülmüştür.

• iPhone 3G
    [*]iPhone 4
    [*]iPod Touch 3G
    [*]iPod Touch 4
    [*]iPad 1G
    [*]Apple TV 2

• 3.1.x
  • 3.2.x
  • 4.0.x
  • 4.1
  • 4.2.1
  • 4.2.6
  • 4.2.7
  • 4.2.8
  • 4.3
  • 4.3.1
  • 4.3.2
  • 4.3.3

Dosya Adı : iFaith-v1.3.2.rar
Dosya Boyutu : 5,72 MB
MD5 : 8878C369B2911570B4204738AD43CCD7

| |

1.Aşama : Dump SHSH Blobs

1.adım : Programı açıyoruz ve gelen menüden "Dump SHSH Blobs" seçeneği seçip devam ediyoruz.

2.adım : Uyarıları okuduktan sonra "Proceed" diyip devam edeceğiz.

- İşlemin kendisi birkaç dakika sürecektir. Bu işlemi USB bağlantısını kopararak yada home+power yaparak kesintiye uğratmayınız.

- Bu işlem cihazınızda hiç bir modifikasyon yapamayacaktır.

- Bu işlem şuan da 3.1.x/3.2.x/4.0.x/4.1/4.2.x/4.3/4.3.1/4.3.2/4.3.3 fw lerini çalıştıran cihazlarda çalışmaktadır.

- Bu işlemin desteklediği cihazlar ; iPhone 3G / iPhone 4 / iPod Touch 3G / iPod Touch 4 / iPad 1G / Apple TV 2

3.adım : "Credits & Thanks" kısmında programda emeği olan ve teşekkür iletilen isimler yer almaktadır. Bu kısmı "Lets Go" butonuna basarak geçiyoruz.

4.adım : "Are you dumping an Apple TV 2?" sorusuyla işlem yapacağınız cihazınızın Apple TV 2 olup olmadığını soruyor. Ben iPhone 4 ile işlem yapacağım için "Hayır" diyip devam edeceğim.

5.adım : Cihazımızı kapattıktan sonra "Start" butonuna basıp verilecek yönergeleri izleyeceğiz.

6.adım : Program 5 sn sonraki işlem hakkında önceden bilgi veriyor ve geri sayımı başlatıyor. 5 sn sonunda Power ve Home tuşlarına basmaya başlayacağız.

7.adım : 10 sn boyunca Power ve Home tuşlarına basıyoruz.

8.adım : 5 sn sonra Power butonunu bırakacağız ancak tabiki 5 sn süresince Power ve Home tuşlarına basmaya devam ediyoruz.

9.adım : Program DFU mode a girecek cihazımızı algılayıncaya kadar sadece Home tuşuna basıyoruz.

10.adım : Ve iFaith işlemlerini yaparken bekliyoruz.

11.adım : Prtogram bize iFaith dosyamızın kaydedileceği yeri soruyor. Dosyayı kaydedikten sonra ayrıca kendi serverınada yedeklemektedir.

12.adım : Ve işlem başarıyla tamamlandı.

NOT:ALINTIDIR