Xiaomi Mİ A3 Repair Kesin Çözüm (Diag Mode Açma) ANLATIMLI (1 Viewer)

Sinay57

Usta Üye
Genel Moderatör
Usta Üye
sim 1 yazılıyor işin kötü tarafı o da hafıza kartı yuvasında
yaparken sorun ? müşteriyle sıkıntı yaşamayın
ben sim 2 ye yazdım oldu müşteri sorunsuz kullanıyor :) ilk denemem sim 2 deneyeyim dedim oldu :)

wrbn

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Mi A3 cihazıma imei attım sayenizde. Teşekkürler ama şöyle yaptım: Öncelikle cihaza yüklü olan yazılımı (OS) ilk sürüme düşürdüm ve qcn yedeğini aldım ve bu yedeği imei rebuilder ile ile modifiye edip qfil ile restore ettim. Şu an iyi çalışıyor. Ama sadece bir sim. İki sim girişine de imei atadığım halde sadece biri değişti. EFS reset uygulaması yapmadım, ama oldu. Restore etmek, efsyi resetliyor mu, bilmiyorum, ama çalışıyor. 4G, 3G, 2G, sesli görüşme, wifi, hepsi çalışıyor. Ama sürüm düşürdüğümde yani android 9'a aldığımda cihazı, sensörlerin çalışmadığını farkettim.

Mi A3 cihazıma imei attım sayenizde. Teşekkürler ama şöyle yaptım: Öncelikle cihaza yüklü olan yazılımı (OS) ilk sürüme düşürdüm ve rootladım magisk ile. Qcn yedeğini aldım ve bu yedeği imei rebuilder ile ile modifiye edip qfil ile restore ettim. Şu an iyi çalışıyor. Ama sadece bir sim. İki sim girişine de imei atadığım halde sadece biri değişti. EFS reset uygulaması yapmadım, ama oldu. Restore etmek, efsyi resetliyor mu, bilmiyorum, ama çalışıyor. 4G, 3G, 2G, sesli görüşme, wifi, hepsi çalışıyor. Ama sürüm düşürdüğümde yani android 9'a aldığımda cihazı, sensörlerin çalışmadığını farkettim.

HEVSEL07

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
cihazın üzerinde hangi sürüm var ?
siz işleminizi yapın zaten işlemden sonra fastboot üzerinden stock rom tekrar flashlamanız gerekecek ozaman wifi sorun düzelmiş olacaktır!
9 sürümü var global yükleyince şebeke gitti twrpde gitti twrpsız dıag acmıyor acınca aygıt yönetıcısınde su olay cıkıyor. cihazın suankı durumu plaka yazılı ama şebeke vermedi

Ekli dosyalar

• Adsız.png11.png
    Adsız.png11.png
    26.9 KB · Görüntüleme: 14

Sinay57

Usta Üye
Genel Moderatör
Usta Üye
9 sürümü var global yükleyince şebeke gitti twrpde gitti twrpsız dıag acmıyor acınca aygıt yönetıcısınde su olay cıkıyor. cihazın suankı durumu plaka yazılı ama şebeke vermedi
diag port kodla değil şu komutlar ile açmanı gerekli

Kod:
adb shell
su
setprop sys.usb.config diag,adb

diag portunu bu komutlarla aktif ederseniz driver sorunu yaşamazsınız.

deatsnoww

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Paylaşımımı farklı sitede görmem gurur verici aslında alıntı olduğu belirtilseymiş biraz daha memnun kalabilirdim doğrusu yinede Teşekkürler

Sinay57

Usta Üye
Genel Moderatör
Usta Üye
Paylaşımımı farklı sitede görmem gurur verici aslında alıntı olduğu belirtilseymiş biraz daha memnun kalabilirdim doğrusu yinede Teşekkürler
iyi de ilk paylaşan siz değilsiniz sanırım kaldıkı yanlış anlatım bu işlem ile olmadı hem efs reset yapmayada gerek yok :) kaldıki diag port açma yönetimide yanllış

diag port kodla değil şu komutlar ile açmanı gerekli

Kod:
adb shell
su
setprop sys.usb.config diag,adb

diag portunu bu komutlarla aktif ederseniz driver sorunu yaşamazsınız.

theflood

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ekli dosyayı görüntüle 1497
XİAOMİ Mİ A3 REPAİR %100 KESİN ÇÖZÜM ZAMAN KAYBI YOK !!!

Merhaba Türkiye’de resmi satışı bulunan veya yurt dışından yolcu beraberinde getirilen Xiaomi vb cihazların Türkiye’de aktif bir şekilde çalışabilmesi için Btk tarafından kayıt altına alınması şarttır. Kaydı yapılmayan yurt dışı cihazları türkiyede kısıtlı süreliğine kullanılmasına izin veriliyor bu süre 3 ay ile 6 ay arasında değişiyor. Bu yazımızda Xiaomi Mi a3 modeline repiar işlemi nasıl yaparız detaylı anlatımla sizlerle küçük bir de hatırlatma yapalım. TC yasalarına göre imei değiştirmek cihazı bu şekilde kullanıma açmak yasaktır iş bu yazıdaki görsel ve anlatımlar sadece cihaz içindeki bozulan null olan yada 0000 olan cihazların orjinal imei numaralarını tekrar cihaza yazmaktır. yapılan işlemler ile kullanıcı sorumluluğu altındadır kanal veya site sorumlu tutulamaz…

Ekli dosyayı görüntüle 1498
GEREKLİ PROGRAM VE UYGULAMA

1-İlk olarak cihaz açık konumda diag port açalım
  1. *#*#13491#*#*
  2. *#*#717717#*#*
2-Umt üzerinden qcn yedek alalım
3-sağlam yedekleme olması için QPST kullanabilirsiniz.
4-Umt Gsm tool açarak QC Universel seçelim
5-QCN Tool bölümünden aldığımız qcn yedeğini seçiyoruz
6-imei write bölümünden sim 1 işaretleme yapalım
7-son olarak giriş yapmış olduğumuz imei numarasını Write diyerek işlemi onaylayalım işlem bittikten sonra cihaz yeniden başlamaz ise manuel yeniden başlatalım.

Ekli dosyayı görüntüle 1499
GEREKLİ PROGRAM VE DRİVER

kolay gelsin android 10 bl kapalı geldi cihaz işlemler aynı şekilde olurmu cihaz elimizde kalmasın? tesekkurler

memet3347

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kolay gelsin bir tane android 10 mi a3 var elimde diag kodla açmama rağmen qpst de model bölümünde şu şekilde çıkıyor
as.png
qcn backup restore yapamıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bu arada android 10

Sinay57

Usta Üye
Genel Moderatör
Usta Üye
Kolay gelsin bir tane android 10 mi a3 var elimde diag kodla açmama rağmen qpst de model bölümünde şu şekilde çıkıyor
Ekli dosyayı görüntüle 4855
qcn backup restore yapamıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bu arada android 10
elimde bir tane var başıma bela oldu o cihazdan sonra 5 adet geldi hepsını 10 15 dakıkada tekde yapıyorum bu cihaz inatçı çıktı :D

memet3347

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı