Xperia Z2 Kapandı Açılmıyor Yardım (1 Viewer)

mrvn

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[FONT=&quot]Merhabalar arkadaşımın Z2 telefonu açılmıyordu bende bataryadandır diyip, kendi bataryamı taktım çıkardım geri kendi telefonuna taktım daha sonra hiç bir şekilde telefon açılmadı.[/FONT]
[FONT=&quot]
Sarja Takınca Sadece Kırmızı Bildirim Işığı Yanık Kalıyor[/FONT]

[FONT=&quot]Üst kısımda güç düğmesine basında kırmızı ışık yanıp sönüyor[/FONT]
[FONT=&quot]Bataryasını çıkarıp telefonu sarja taktığımda ise sarj simgesi geliyor ( yani ekranda problem yok )[/FONT]
[FONT=&quot]Fakat Flashtool ile yazılım atmaya çalıştığımda ise MTP hatası veriyor[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]

[FONT=&quot]Bu telefona ne olmuş olabilir ? Çözümü nedir ?[/FONT]

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
cihazda sıvı temas varmı kontrol et sora şarj soketini kontrol edin

mrvn

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
cihazda sıvı temas varmı kontrol et sora şarj soketini kontrol edin

Cihazda sıvı teması ve şarj söketinde problem yoktur.
Telefon kapatılıp orjinal batarya çıkarılıp başka telefona takıldı ve ardından geri kendi telefonuma taktım evde 3 tane batarya var 3ünüde denedim olmadı açılmadı telefon. Bataryayı çıkarıp telefonu sarja taktığımda ise ekrana zarar gelmediğini ekranda sarj simgesinin gidip gidip geldiğini tespit ettim.

Sony com sony companion programı görmüyor ve flashtools ( MTP olarak görüyor) bu debepten dolayı yazılım atamıyorum telefonu hafıza kartın yanındaki kırmızı reset tuşuna basında telefon sadece titriyor ekran yok. Flash toola ses kapatma tuşuna basıp pc bağladığımda ise MTP hatası veriyor

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
bataryayı sökün anakartta bataryanın baglandıgı uçları kısadevre edin cihazdaki enerji boşalsın sora tekrar batarya takın açması lazım

deathdragon

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
bataryayı sökün anakartta bataryanın baglandıgı uçları kısadevre edin cihazdaki enerji boşalsın sora tekrar batarya takın açması lazım
Ustad ayni sey benimde basima geldi , sarja takinca kirmizi isik yanip sonuyor xperia z3 model, bataryayi cikarip denedim yine ayni yanip sonuyor acilmiyor, kisa devre edip enerjiyi bosalttim yine acilmadi.. Cozumu bulundu mu acaba?

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
cıhazda ölçtüğünüz degerler nelerdır..pc taktıgınızda ses acma tusuna basılı sekılde ne olark görünüyor..bunları acıklarsanız yardımcı olacak çok kıymetlı meslektaslarımız mevcut.

deathdragon

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
cıhazda ölçtüğünüz degerler nelerdır..pc taktıgınızda ses acma tusuna basılı sekılde ne olark görünüyor..bunları acıklarsanız yardımcı olacak çok kıymetlı meslektaslarımız mevcut.
Bilgisayara bagladigimda gormuyor hocam, takinca kirmizi isik yanip sonuyor sadece.

ysff.yilmaz

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba . Z2 Telefonumun ekranı kırılmıştı. Ekranı söktüm ve arka kapağı açtım. Pili sökeyim derken tornavida pile mi değdi bir şey oldu. Bataryadan bir küçük duman çıkar gibi oldu. Ekran olmadığı için önceden ledler yanıyordu. Ama bu batarya çıkışlarına tornavida değmesinden sonra telefon açılmıyor ışıkları yanmıyor. Şarja taktığımda sadece kırmızı şarj ışığı yanıp sönüyor. Telefonuma ne olmuş olabilir?

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
Merhaba . Z2 Telefonumun ekranı kırılmıştı. Ekranı söktüm ve arka kapağı açtım. Pili sökeyim derken tornavida pile mi değdi bir şey oldu. Bataryadan bir küçük duman çıkar gibi oldu. Ekran olmadığı için önceden ledler yanıyordu. Ama bu batarya çıkışlarına tornavida değmesinden sonra telefon açılmıyor ışıkları yanmıyor. Şarja taktığımda sadece kırmızı şarj ışığı yanıp sönüyor. Telefonuma ne olmuş olabilir?
Cihazınız en yakın teknık servıse götürmelısınız