Çözüldü custom binary blocked by frp lock sorunu cözümü %100 (1 Viewer)

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
[h=1]custom binary blocked by frp lock sorunu cözümü %100[/h]
bu sorun root atarken olabilir veya yazılım yüklerken düşük sürüm yazılım atıldıgında veya yazılım yüklerken yarıda kesilmesi halinde olabiliyor. bu sebebten biri oldugunda cihaz açılmaz ekranda kırmızı yazı ile custom binary blocked by frp yazar .aşagıdaki video dan odin ile nasıl yazılım yüklenir görebilirsiniz.Hangi yazılımı yükleyeceginizi bilmiyorsanız Cihazın SN numarasını bu konu altına mesaj olarak yazarsanız size cihazın orjinal yazılım kodunu verebilirim.özellikle belirtiyorum SN numarası imei numarası degildir Sn numarası örnek R21SDA2145G hem harf hem rakamdan oluşur.

[video=youtube;bE1GW6IFOr4]https://www.youtube.com/watch?v=bE1GW6IFOr4[/video]

turkcellgsm

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
güzel çalışma usta fakat bir sorun var frp açık cihaza direk yazılım yüklemeye çalıştığında cihaz uçabiliyor haberiniz olsun kırmızı yazıda mı yoksa yeşil yazıdamı uçuyordu hatırlamıyorum ama riske girmeye gerek yok önce octoplusta frp aç deyin sonra yazılım yükleyin riske girmeyin ben 3 tane cihaz gördüm bu şekilde video daki gibi yaptım cihaz yazılımı aldı bir daha açılmadı hatta bu yöntemi bulana kadar bir kaç cihazada yok çektim direk iade verdim uçar diye . en iyisi önce frp açın sonra yazılım yükleyin.

dediğim gibi kırmızı yazıda mı yoksa yeşil yazıdamı onu hatırlamıyorum ama ben riske girmiyorum vede problem de yaşamıyorum bilginize.

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
cihazın kendi sn numarasına göre yazılım yüklenirse hiç sorun olmaz chimera ile cihazın sn nosunu girip orjinal yazılım yükleyince sıkıntı olacagını sanmıyorum

loniryan

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
işin doğrusu şudur.. samsung frp ve oem kilidini sadece reset güvenliği için değil, cihazın orjinal binary yazılımlar dışında custom yani(değiştirilmiş,modifiye edilmiş) recovery,boot,system yada modem imajlarının yüklenmesini engellemek ve orjinal yapıda kalmasını saglamak için bu korumayı geliştirip entegte etmiştir

buna neden olan durumlar:

custom recoveryler kurmak (twrp,cwrecovery ve philzz)
custom boot ve kernel (rootlanmış kernel yüklemek,rootlu boot imajı atmak) eng root boot ve combination boot buna dahil değil
system imajındaki modifikasyonlar(genelde z3x,oct,chimera gibi yazılımlarla patch cert durumlarında sistemde değişiklik yapmak)
modem imajında modifikasyon( exynoss 7480 ve daha önceki sürüm cpu kullanan cihazların patch cert işlemlerinde box modemi modifiye eder)

bu durumlarda oem kilidi eğer açıksa custom binary protection devreye girer,bunun arkadaşarınızın dediği gibi yazılım atmak yada yarıda kesmek ile alakası yoktur..böyle bir sorunla karşılaşmamak için repair yapacağınız cihazı oem unlock kilidini açık halde müşterinize vermeyin mutlaka oem kilidini devre dışı bırakın,oem kilidini etkinleştirip fabrika ayarına çekmeyin... bu sorunu atlatmak içinde full yazılım atmanıza gerek yok eğer işten anlayan biri iseniz..bu duruma neden olan partisyonu(boot,recovery,modem vs) z3x yada oct ile advanced modda flashlayın cihaz hasarsız belasız silinmeksizin açılacaktır.10 saniyede dirilecektir.

hayırlı işler.

yolcu02

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
custom binarr blocked by frp hatası alıyprum cihaz s7 edge seri no:R58J52W2QDT hangi stok yazılım yüklemeliyim

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
Pda:g935fxxs1dqhm
csc:g935fojv1dqeb
phone:g935fxxu1dqe8

u1 yazilimi olan herhangi bir yazilim yükleyebilirsiniz

bayneji

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
selam
custom binary blocked by frp lock hatası alıyprum cihaz s7 edge seri no:RV8H80E8YRF hangi stok yazılım yüklemeliyim.
Teşekkürler.

5G Bilişim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam bu zamana kadar gelen tüm cihazlara direkt olarak elimdeki Stock ROMlari denedim ( ne sn ne de imei baktım ) hepsi de olumlu sonuç hatta bazı cihazların üzerindeki ROM un aynısını indirip sadece boot veya system flashlayarak da çözdüm ne bir uçma ne de başka bir sorun ile karşılaştım bilginiz olsun...

zaygun

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Samsung sm-a320f/ds seri nosu rf8jb210mjy hangi programi yuklemeliyiz tesekkürler

zehir09

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Rf8h80spw0k cihaz note 5 n920c. Uygun yazilimi gönderebilirmisiniz. Hangi ülke kayitli

spdial

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Telefonum samsung s7 edge (sm-g935f) telefon rootluydu geliştirici seçeneklerinde oem kilidiyle oynadım sanırım yeniden başlatınca, Custom Binary Blocked By FRP Lock hatası alıyorum. Telefon açılmıyor.İçindeki bilgiler kaybolmadan telefon nasıl açılır hale getirebilirim,
s/n : R58J11GNRHL
teşekkür ederim.
Ekli dosyayı görüntüle 6191

furkansel7

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
hocam sadece sana teşekkür etmek için hesap açtım. ağzına emeğine sağlık. muazzam anlatmışsın ve büyük bi yükten kurtardın Allah razı olsun.

turkcellgsm

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Telefonum samsung s7 edge (sm-g935f) telefon rootluydu geliştirici seçeneklerinde oem kilidiyle oynadım sanırım yeniden başlatınca, Custom Binary Blocked By FRP Lock hatası alıyorum. Telefon açılmıyor.İçindeki bilgiler kaybolmadan telefon nasıl açılır hale getirebilirim,
s/n : R58J11GNRHL
teşekkür ederim.
Ekli dosyayı görüntüle 6191

yukarıda bir usta tekrar rootladım düzeldi yazmış deneyin.

alpertosun

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
iyi günler telefonum samsung j3 s/n R58MC5A73BH açılış ekranında üstte yeşil renkte custom binary blocked frp lock yazıyor ama telefon açılmıyor

5G Bilişim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
iyi günler telefonum samsung j3 s/n R58MC5A73BH açılış ekranında üstte yeşil renkte custom binary blocked frp lock yazıyor ama telefon açılmıyor

ROM yükleme vb. işlemlerden anlamıyorsanız en yakın telefoncuya götürmenizi tavsiye ederim, onun dışında yok ben yaparım derseniz de J3 model kodunu tamamen yazın lütfen batarya altında J300F J300H gibi yazar...