TWRP+ROOT MİUİ12 root ve magisk yükleme (mi note 10 pro) (1 Viewer)

ustapmyo

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Miui12 global sürüme sorunsuz geçtiyseniz root ve magisk benden olsun.

Öncelikle BL kilidi açık olmak zorunda. Forumda nasıl yapıldığına dair bir çok konu mevcut.
Bu yöntemde alışılmışın biraz dışına çıkacağız. TWRP ile kurulumu tamamen unutun. Bir çok yerli yabancı forumda yaptığım araştırma sonucu TWRP ile magisk kurumu (miui 12 için) mümkün değildir.

-Gerekli Driver dosyalarını indirip kurun.
-Yapım numarasına art arda 7-8 kere tıkladıktan sonra gelen menüden geliştirici seçenekler- usb hata ayıklama seçeneğini aktif ediniz.
-Telefon ses kısma ve power tuşuna beraber basılı tuttuktan sonra fastboot menüsüne alıyoruz ve usb kablosunu telefona takıyoruz.
-İndirdiğiniz dosyadaki minimal_adb_fastboot_1.4.3_portable klasörünü açıyoruz.
-Cmd-here bölümüne tıklayıp komut satırını açıyoruz.
- fastboot flash recovery recovery.img komutunu çalıştırıp yüklemenin bitmesini bekliyoruz. Yükleme bittikten sonra telefonu normal bir şekilde açıp kontrolleri sağladıktan sonra telefonun hafızasına yine indirdiğiniz klasörde bulunan Magisk-v21.0_2 zip dosyasını olduğu gibi kopyalıyoruz.
-Telefonu kurtarma menüsünde açın OrangeFox (TWRP ile arayüz dışında her şey aynı hatta daha bile çok seçenek sunmakta) basit kurulumunu tamamlayıp (gelen uyarıyı tiklemeden buttonu sağa kaydırın) gelen menüde zip dosyasını attığınız bölümden Magisk-v21.0_2 tıklayıp hiçbir tiki işaretlemeden sağa kaydırın. işlem sonunda reboot yapıp cihazı açın ve magiski uygulamadan güncelleyin.

Adımlar bu kadar Arkadaşlar. OrangeFox Menüsünü incelerken gömülü şekilde Magisk menager gördüm. İşlevini tam olarak bilmediğim için kurcalama gereği duymadım. Bilen arkadaşlar konu altında aydınlatırsa sevinirim.

ÖNEMLİ UYARI.! Bu işlem henüz bebek aşamasında olduğu için doğru adımları doğru cihazda yaptığınızdan emin olun. Bir çok cihaz için aynı şekilde root yapmak mümkün ancak uygun OrangeFox sürümü ile denemeniz lazım. Onu başka konuda anlatırım istek yoğunluğuna göre. Kendi insiyatifinizde olan hiçbir işlem için sorumluluk kabul etmiyorum.

İndirme Linki:

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-11-07-23-26-04-096_com.joeykrim.rootcheck.jpg
    Screenshot_2020-11-07-23-26-04-096_com.joeykrim.rootcheck.jpg
    546.5 KB · Görüntüleme: 9
  • Screenshot_2020-11-07-23-26-13-647_com.topjohnwu.magisk.jpg
    Screenshot_2020-11-07-23-26-13-647_com.topjohnwu.magisk.jpg
    354.1 KB · Görüntüleme: 10
  • Screenshot_2020-11-07-23-26-58-049_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-11-07-23-26-58-049_com.android.settings.jpg
    234.7 KB · Görüntüleme: 11
  • Screenshot_2020-11-08-00-07-08-397_com.miui.home.jpg
    Screenshot_2020-11-08-00-07-08-397_com.miui.home.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 10

OsMaN.

ᴘʀᴏғᴇssɪᴏɴᴀʟ sᴜᴘᴘᴏʀᴛ
Yönetici
S.Moderator
güzel paylaşım emeğinize sağlık

Sinay57

Usta Üye
Genel Moderatör
Usta Üye
güzel paylaşım emeğinize sağlık
paylaşım için teşekkürler benim yaptığım işlem şu mı note 10 note 10 proda kullandıgım root twrpnın kendi rootunu kullanıyorum sorunsuz rootluyor.genelde sıkıntı çıkmıyor öyle yapınca zaten işlemim bitince komple rootu kaldırıyorum ki ilerde güncellemelerde sorun çıkmasın diye

ustapmyo

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
bu işlem daha çok miui 12 güncellemesi yükleyen telefonlar için. çünkü miui 12 gördüğüm kadarıyla twrp yüklü kalsa bile magisk yüklediği zaman hata verip sorunlar çıkartabiliyor. henuz 12 i twrp üzerinden rootlayan görmedim.

Alicanko

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam merhabalar daha önce mi note 10 a twrp ve root atmıştım ama şimdi mi note 10 pro ya twrp atatyım dedim atıyor ama magisk dosyasını görmüyor ve yükleyemiyordum ta ki sizin yazınızı görene kadar. Ben şimdi ses açma ve güç tuşuna basınca twrp ekranı gelmiyor mi recovery yani reboot,wipe data,connect with MIAssistant görünümlü siyah mavi ekran geliyor. Benim bu durumda twrp yi kaldırmama gerek yok herhalde çünkü twrp moduna getirmem için her seferinde aynı işlemi yapmam gerekiyor. Fakat sizin verdiğiniz dosyalardan Orangefox kurulumunu tamalayamadım. Bana bu konuda yardımcı olmanızı sizden rica edeceğim.

Alicanko

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam fastboot moda aldım klasörü açtım cmd here bölümüne basıp komut satırını açtım
fastboot flash recovery recovery.img komutuna tıkladım recovery i çok kısa sürede yazdı ama kurtarma menüsünde orangefox gelmedi

Alicanko

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Tabiki hocam Android sürümü 10 QKQ1.190825.002. MIUI Sürümü 12.0.2.0(QFDMIXM)

ustapmyo

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu işlemden sonra reboot yapmadan ses açma ve power ile menüye girmeye çalışın

Alicanko

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Evet hocam sizin yazıyı okuyunca anladım. Peki bundan sonra ne yapabilirim?