Hızlı Link Xiaomi Note 8 Samsung Chip Board 2.1.9-2.2.9 ENG Firmware_by_kamil (1 Viewer)

pusat06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı

Xiaomi Redmi Note 8 modeline eng rom atarken dikkat edilmesi gereken bir durum söz konusu.
Bu durum eng rom atmadan önce *#*#64663#*#* arama yapıyoruz.
Software versiyonda Board Id 2.29.0 , 2.9 ve üstü versiyonlarda eng rom yüklemeyin.
Önemli olan Samsung ,Micron, Hynix marka olması önemli değil önemli olan id versiyon.

Edit
: Samsung 1.29.0 sürümüne eng attım sorun olmadı.

Eğer Ben Deneme İstiyorum Diyorsanız

Chimera veya diğer toollarla deneme yaparken modems1 modemst2 fsg dosyalarını seçmeden yükleme yapın.
En azından modem dosyalarını flashlamazsanız tekrar stock rom yüklüyerek brick cihazı eski haline getirebilirsiniz.

Note 8 Samsung Chip Board 2.1.9-2.2.9 bilindigi gibi samsung chip li cihaza eng atınca brick oluyo bilindigi gibi şimdi yapılışı ve çözümü.

Eng rom atıyoruz brick olacak daha sonra bu özel dosyayı atıyoruz kendine geliyor sonra işlemleri yapıp global tamm kolay gelsin iyi kazançlar şifre sadece özelden ücretli satılan dosya lütfen paylaşım yapmayınız
2.1.9-2.2.9 da denenmiştir

Nasıl Yüklenir?

Bu işlemi yapmadan önce aklınızda olması gereken modems1 modemst2 ve fsg dosyalarını flashlamayın imei numaralarınız giderse cihazın geri dönüş yok.

Bootloader açıksa
Mi flash tool ile yükleme işlemi yapılabilir.

Bootlaoder kapalıysa

tskler

loniryan

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı

Xiaomi Redmi Note 8 modeline eng rom atarken dikkat edilmesi gereken bir durum söz konusu.
Software versiyonda Board Id 2.29.0 , 2.9 ve üstü versiyonlarda eng rom yüklemeyin.
Önemli olan Samsung ,Micron, Hynix marka olması önemli değil önemli olan id versiyon.

Edit

Chimera veya diğer toollarla deneme yaparken modems1 modemst2 fsg dosyalarını seçmeden yükleme yapın.
En azından modem dosyalarını flashlamazsanız tekrar stock rom yüklüyerek brick cihazı eski haline getirebilirsiniz.

Note 8 Samsung Chip Board 2.1.9-2.2.9 bilindigi gibi samsung chip li cihaza eng atınca brick oluyo bilindigi gibi şimdi yapılışı ve çözümü.

Eng rom atıyoruz brick olacak daha sonra bu özel dosyayı atıyoruz kendine geliyor sonra işlemleri yapıp global tamm kolay gelsin iyi kazançlar şifre sadece özelden ücretli satılan dosya lütfen paylaşım yapmayınız

Nasıl Yüklenir?

Bu işlemi yapmadan önce aklınızda olması gereken modems1 modemst2 ve fsg dosyalarını flashlamayın imei numaralarınız giderse cihazın geri dönüş yok.

Bootloader açıksa

Bootlaoder kapalıysa

tesekkurler usta

BAKCELLL

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı

Edit

Nasıl Yüklenir?

Bootloader açıksa

Bootlaoder kapalıysa

paylasim icin tesekkurler fakat ben daha once eng rom yazdigim icin imei gitdi fakat telefon caliwyo imei yok buna ne yapsak eng rom caliwir paylasdiginiz dosya caliwmadi the system has benn destroyed yaziyo bunu nasil caliwdira bilirim?

YuSuF02

Kılıç kınından çıkmadıkça it sürüsü dağılmaz.
Onursal Yönetici
GSM Expert
Usta Üye
Kayıtlı Kullanıcı
paylasim icin tesekkurler fakat ben daha once eng rom yazdigim icin imei gitdi fakat telefon caliwyo imei yok buna ne yapsak eng rom caliwir paylasdiginiz dosya caliwmadi the system has benn destroyed yaziyo bunu nasil caliwdira bilirim?
hocam board id sürümü nedir cihazın

YuSuF02

Kılıç kınından çıkmadıkça it sürüsü dağılmaz.
Onursal Yönetici
GSM Expert
Usta Üye
Kayıtlı Kullanıcı

bagimsizadam

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Eğer telefonun orjinal numarasını biliyorsanız geçici kayıt yaparız.
hocam benim board 2.9.0 qcn yedeklerim var. twrp uzerinden efs yedegi almistim olurmu. ayrica telefonun eski imei ve seri numarasi elimde var. cihaza su anda china rom yuklu. ancak o sekilde calisiyor. bana sadece BL kilidi acilsa yeter. yardimci olurmusunuz

haszen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
2.29 id olan bi cihazda bende var çözüm bulursam paylaşacağım

aslankim34

Allah bize yeter o ne güzel vekildir
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
hocam benim board 2.9.0 qcn yedeklerim var. twrp uzerinden efs yedegi almistim olurmu. ayrica telefonun eski imei ve seri numarasi elimde var. cihaza su anda china rom yuklu. ancak o sekilde calisiyor. bana sadece BL kilidi acilsa yeter. yardimci olurmusunuz
aldığın efs yedeğini twrp de yükleyebilirsin
daha öncesinde ufi ile eng rom yükle
sonra twrp yükle aldığın yedeği twrp den yükle olur inşaallah
ama cihazın kendi yedeği olacak başka yedek olmaz diye biliyorum​

aslankim34

Allah bize yeter o ne güzel vekildir
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
sonrasında hat takıp kilit başvurusu yapabilirsiniz​