dark12side

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam telefon çok karışık ne olduğunu bende anlamıyorum bi açılıyor şebeke yok bi açılıyor direk xiaomi recovery e atıyor anlamadım bana yardımcı olurmusunuz.

Muhammet.

Programmer
Usta Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam telefon çok karışık ne olduğunu bende anlamıyorum bi açılıyor şebeke yok bi açılıyor direk xiaomi recovery e atıyor anlamadım bana yardımcı olurmusunuz.
Efs reset işlemi yanlış sorun o ustam.
Sabırlı bir şekilde işlemleri baştan başlıyarak yapın olucak.
Baştan hard reset atın telefona bir açılsın.

dark12side

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Efs reset işlemi yanlış sorun o ustam.
Sabırlı bir şekilde işlemleri baştan başlıyarak yapın olucak.
Baştan hard reset atın telefona bir açılsın.
Hocam 10 kere en az yeni yazılım attım cihaz açıldığında 2 imei de aynı gözüküyor qcn restore ediyorum cihaz açılırken kapanıyor.

bilisimahi

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar Merhaba,
Bootloader kilidimi açtım, geliştirici modunu aktifleştirdim. Bilgisayara telefonu bağladığımda sürücüyü bir türlü yükleyemiyorum. Windows 7 x64 kullanıyorum. Tecrübe eden ve yardımcı olabilecek biri var mıdır? Telefon USB Hata ayıklama modunda bağlanıyor ama Aygıt Yöneticisi'nde gördüğüm şu:

ATOLL-AB-IDP _SN:56BXXXXX
USB\VID_2717&PID_FF08&REV_0414

Google üzerinde arattım bir sürü sürücü bulup yükledim. Ortalık çorba oldu ama hiç birini kabul etmedi. İşin ilginç kısmı XiaoMiFlash Aracı ile refresh diyince cihazı görüyor. CMD üzerinde adb komutuyla devices yazdığımda hiç bir cihaz göremiyorum.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

bilisimahi

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar Merhaba,
Bootloader kilidimi açtım, geliştirici modunu aktifleştirdim. Bilgisayara telefonu bağladığımda sürücüyü bir türlü yükleyemiyorum. Windows 7 x64 kullanıyorum. Tecrübe eden ve yardımcı olabilecek biri var mıdır? Telefon USB Hata ayıklama modunda bağlanıyor ama Aygıt Yöneticisi'nde gördüğüm şu:

ATOLL-AB-IDP _SN:56BXXXXX
USB\VID_2717&PID_FF08&REV_0414

Google üzerinde arattım bir sürü sürücü bulup yükledim. Ortalık çorba oldu ama hiç birini kabul etmedi. İşin ilginç kısmı XiaoMiFlash Aracı ile refresh diyince cihazı görüyor. CMD üzerinde adb komutuyla devices yazdığımda hiç bir cihaz göremiyorum.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Windows 10 üzerinde denedim sorun yaşamadım twrp attım. İlk kurulumdan sonra twrp açıldı ama bir daha o ekrana ulaşamıyorum. Ses açma ses kapama kombinasyonlarını denedim. CMD üzerinden twrp ye boot etme özelliği var mı arkadaşlar?

samemre

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Herkese iyi forumlar

Edit: If you are stranger for Turkish language you should admit a comment to subject. I can help you to translate issue.

Bu işlemlere başlamadan önce cihazının
bootloader kilidinin açık olması gerekir.
Öncelikle cihazımıza uygun twrp dosyasını verdiğim linkten indirelim.

Edit: Xiaomi repair tools programını yazan sevgili Fatih Kuçmen beyefendiye teşekkürlerimi iletmek isterim.

Bilgisayarımızın telefonu görebilmesi için gerekli usb driverları yükleyelim.

Gerekli Driverların Kurulum İşlemi > > "İndirdikten sonra iki programı da yüklüyoruz"

1. Telefonumuzu usb ile bilgisayara bağlıyoruz.

Cihazım hakkında >miui sürümünü 5 kere tıklıyoruz ve ayarlara dönüyoruz.
Ek ayarlar> geliştirici seçenekleri> usb hata ayıklamayı aktifleştiriyoruz izin isterse veriyoruz.

2 "Minimal adb and fastboot" proramını açıyoruz. (normal cmd değil)
Şu komutları giriyoruz:

adb devices (
Telefona uyarı gelecek izin veriyoruz)
adb reboot bootloader (
Görselde ki gibi olursa işlem OK)

Ekli dosyayı görüntüle 3097

Cihazımın fastboot ekranı gelmesi gerekiyor.

Ekli dosyayı görüntüle 3098

3. Xiaomi repair tools açalım

Ekli dosyayı görüntüle 3099

4. Twrp kısmından image uzantılı indirdiğimiz twrp dosyasını gösterelim.

5. Cihazımız twrp de açılacaktır.

Eğer açılmazsa minimal adb and fastboot programına şu kodu yazalım.
fastboot reboot "komutu yazarken telefonun ses+ tuşuna twrp gelene kadar basılı tutuyoruz".

6. Root Yükleme

6.1 Twrp açıldıktan sonra Magisk indiriyoruz.

6.2 Magisk.zip dosyamızı sağ tık-gönder-telefona gönderiyoruz

6.3 Twrp- install kısmından magisk.zipi yüklüyoruz
DONE

[Gizli içerik]
Not: Bu anlatım gsmkolike ait olup alıntı için site yetkililerinden izin alınız.
emege saygı