Muhammet.

Programmer
Usta Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Süper teşekkür ederim diğer cihazımda poco f2 pro. Onunki de listede yok onu nereden bulucaz?
Konumda paylaşmıştım arama bölümünden kolayca ulaşabilirsin .

xxmann

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar Merhaba,
Bootloader kilidimi açtım, geliştirici modunu aktifleştirdim. Bilgisayara telefonu bağladığımda sürücüyü bir türlü yükleyemiyorum. Windows 7 x64 kullanıyorum. Tecrübe eden ve yardımcı olabilecek biri var mıdır? Telefon USB Hata ayıklama modunda bağlanıyor ama Aygıt Yöneticisi'nde gördüğüm şu:

ATOLL-AB-IDP _SN:56BXXXXX
USB\VID_2717&PID_FF08&REV_0414

Google üzerinde arattım bir sürü sürücü bulup yükledim. Ortalık çorba oldu ama hiç birini kabul etmedi. İşin ilginç kısmı XiaoMiFlash Aracı ile refresh diyince cihazı görüyor. CMD üzerinde adb komutuyla devices yazdığımda hiç bir cihaz göremiyorum.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Hocam sorunu nasıl cozdunuz redmi note 9 pro Windows 10 atoll-ab-idp aygıt yöneticisi diag port açamıyorum cihaz böyle görünüyor

darkstormx1

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Aylar sonra konuyu diriltiyorum ama benim de benzer bir sorunum var. Poco X3 NFC (surya) telefona TWRP + Magisk aracılığıyla root attım, root checker ile de doğrulamasını yaptım. Daha sonra minimal adb, qpst ve qualcomm usb driverları pc ye kurdum, telefonu debug modunda dosya aktarımına açık şekilde bağladım.

Bu noktada cmd üzerinden
adb devices (bundan sonra telefona onay isteği geldi)
adb shell
su
setprop sys.usb.config diag,adb

komutlarıyla diag port açmaya çalıştım ancak COM&LPT altında herhangi bir şey olmadı.

Mi Suite, Hi-Mi Tool ve Xiaomi imei tool diye programlar buldum oradan kontrol sağladığımda bağlı cihaz bulunamadı diyor. Ancak adb devices yaptığımda device bulunuyor. Dolayısıyla qpst'de port bulamadığımdan imei repair a devam edemedim. Daha önce bununla karşılaşan var mı acaba?

Mufarrijf

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Herkese iyi forumlar

Edit: If you are stranger for Turkish language you should admit a comment to subject. I can help you to translate issue.

Bu işlemlere başlamadan önce cihazının
bootloader kilidinin açık olması gerekir.
Öncelikle cihazımıza uygun twrp dosyasını verdiğim linkten indirelim.

Edit: Xiaomi repair tools programını yazan sevgili Fatih Kuçmen beyefendiye teşekkürlerimi iletmek isterim.

Bilgisayarımızın telefonu görebilmesi için gerekli usb driverları yükleyelim.

Gerekli Driverların Kurulum İşlemi > > "İndirdikten sonra iki programı da yüklüyoruz"

1. Telefonumuzu usb ile bilgisayara bağlıyoruz.

Cihazım hakkında >miui sürümünü 5 kere tıklıyoruz ve ayarlara dönüyoruz.
Ek ayarlar> geliştirici seçenekleri> usb hata ayıklamayı aktifleştiriyoruz izin isterse veriyoruz.

2 "Minimal adb and fastboot" proramını açıyoruz. (normal cmd değil)
Şu komutları giriyoruz:

adb devices (
Telefona uyarı gelecek izin veriyoruz)
adb reboot bootloader (
Görselde ki gibi olursa işlem OK)

Ekli dosyayı görüntüle 3097

Cihazımın fastboot ekranı gelmesi gerekiyor.

Ekli dosyayı görüntüle 3098

3. Xiaomi repair tools açalım

Ekli dosyayı görüntüle 3099

4. Twrp kısmından image uzantılı indirdiğimiz twrp dosyasını gösterelim.

5. Cihazımız twrp de açılacaktır.

Eğer açılmazsa minimal adb and fastboot programına şu kodu yazalım.
fastboot reboot "komutu yazarken telefonun ses+ tuşuna twrp gelene kadar basılı tutuyoruz".

6. Root Yükleme

6.1 Twrp açıldıktan sonra Magisk indiriyoruz.

6.2 Magisk.zip dosyamızı sağ tık-gönder-telefona gönderiyoruz

6.3 Twrp- install kısmından magisk.zipi yüklüyoruz
DONE

[HIDETHANKS]
[/HIDETHANKS]
Not: Bu anlatım gsmkolike ait olup alıntı için site yetkililerinden izin alınız.
thanks

ALPARSLAN46100

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
selamlar arkadaşlar öncelikle emeği geçen herkese teşekkür ederim telefondan anlıyorum demek sizlere saygısızlık olur :) twrp dosyasını mı yanlış indirdim acaba orda takıldım ses+ ya basılı tuttum bi şey olmadı güç ve ses+ ya bastım reboot yazdı dokunmatik gitti :(
bende kabloyu çektim komple kapatıp açtım telefon eski haline geldi ama çözüm olmadı çünkü süreçte hata yaptım sanırım redmi note 8 pro için twrp-3.5.2_9-0-begonia yazıyordu indirdim bunu Xiaomi repair tools da yükledim fakat gelen giden olmadı bi reboot yazdı onda da dokunmatik çalışmadı